Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Stella Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Özkan, Quality Business sayfalarında!

30.09.2019

Ayazağa’da yeni hizmete giren gökdelenlerden biri olan Skyland İstanbul’un ilk üç katı Hom Design Center olarak hizmete girdi. 


İstanbul’un ihtiyacı olan ve hatta tüm dünya alıcılarının dikkatini çekmeye başlayan Hom, modern ve yenilikçi bir bakışla yaşam alanları için mobilya ve dekorasyon hizmeti sunuyor. 


Bu markalardan biri olan Stella Mobilya’nın Yönetim Kurulu Üyesi olan Erkan Özkan ile buradaki Stella Mobilya Showroom’da buluştuk. Erkan Bey, bize Stella Markasının hikayesini ve hedeflerini anlattı.
*Erkan Bey, Stella markası ile mobilya sektöründe önemli bir yeriniz var. Ancak sizin ticari hayatınız nasıl başladı?


Şirketimiz bir aile şirketi. İşi kuran kişi, beni de büyüten ve yetiştiren abim Ali Bey’dir. Eğitim sürecim de dahil olmak üzere bu mesleği “alaylı” diyebileceğimiz bir tabirle yerinde çalışarak öğrendiğim için işin hem mutfağını hem de sunumunu iyi bildiğimi düşünüyorum. Kısacası kendimi bildim bileli mobilya ve ticaretin içindeyim. 


*Markanız Stella’nın oluşum hikayesi nedir?


Şirketimizin geçmişi 40 yılı aşkın bir süreye uzanıyor. Türkiye’de mobilyacılıkta İtalya’dan çok esinleniliyor. Bu sebeple ne olsun diye düşünürken İtalyanca bir isim aradık ve İtalyanca ‘Yıldız’ anlamına gelen Stella’da karar kıldık. Özgün tasarımlarımızla birlikte sektörde 1990 yılından bugüne Stella Mobilya adı ile hizmet veriyoruz. 
*Bugün geldiğiniz noktada nerelerde mağazalarınız var? Kapasite ve hedef kitleniz konusunda bilgi verir misiniz?


Fabrikamız İstanbul Tuzla’da. 15 bin m2’lik bir tesisimiz var. Mağazalarımız İstanbul’da Modoko, Masko ve Hom Design Center’da yer alıyor. Şehir dışında ise Ankara, Bursa, İzmir, Samsun, Gaziantep, Çorum’da mağazalarımız bulunuyor. Bunun yanı sıra ihracata yönelik de çalışıyoruz. Son 2 senedir ihracatla ilgili girişimlerimiz var. Gürcistan, Azerbaycan, Kuzey Irak, Litvanya, Ukrayna, Macaristan, İsviçre buralarda bizim olmayan franchasing mağazalar ile çalışıyoruz. Bir de Katar, Dubai, Nijerya ve Suudi Arabistan’da mimarlık şirketleri ile çalışıyoruz. Onlarla proje üretiyoruz. Fabrikada işimizin bir yarısı standart ev mobilyaları üretmek. Diğer bir işimiz ise proje işleri yapmak. Büyük iş yerlerinin ya da otellerin sabit ya da hareketli mobilyalarını yapıyoruz. Kendi mağazalarımızda ya da diğer mağazalarımızda ise ev mobilyaları satıyoruz. Hedefimiz mobilyacılık mesleğini bizden sonraki kuşaklara devredip, şirketimizin devamlılığını sağlamak.  


*Stella Mobilya’nın en güçlü yanı sizce nedir?


Bizi biz yapan, 40 yıldır sektörün en kaliteli markalarından biri olmamızı sağlayan en önemli özelliğimizin tüm süreçlerimize aynı hassasiyeti göstermemiz olduğunu düşünüyorum. Özellikle müşterilerimizin bizi gördüğü ilk an olan reklamlarımız, sosyal medyamızdan başlayan, bizi mağazalarımızda ziyaret edişleriyle devam eden ve sonra ürünlerle evinde buluştuğu ana kadarki tüm süreçte aynı özen ve tecrübeyle hizmet veriyoruz. Bu sebeple mobilya markaları arasında müşteri memnuniyeti sağlamada en iyi markalardan biri olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.


ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 124. sayısı, 1 Ekim'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

14