Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu 'French Kiss dudak dolgusu' hakkında bilinmeyenleri anlattı

05.11.2019

Son yılların popüler estetik işlemlerinden olan “French Kiss dudak dolgusu” 2019 yılında yine kadınların en çok tercih edilen uygulaması oldu. 


Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu; ''Güzellik anlayışında dudaklar büyük önem taşıdığını ve dolayısıyla kadınların tercihi dolgun, hacimli ve etkileyici bir görünüme sahip olan dudaklara kavuşmak olduğunu'' vurguladı.

 

DUDAKLAR NASIL OLMALI?


Çekici ve güzel bir dudakta; alt dudak, üst dudaktan üçte bir oranında daha dolgun olmalı, gülümserken diş etleri ortaya çıkmamalıdır. Güzel dudağın kriterleri dudağın hacmi, genişliği, simetrisi, alt ve üst dudağın birbiri ile orantısı olarak sayılabilir.


Dudak dolgusu ile dudaklarınızı dolgunlaştırılmasının yanında şekil bozukluklarını giderebilir ve kontür yaparak daha belirgin dudak hatlarına sahip olabilirsiniz. 
FRENCH KISS DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?


Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. French kiss dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye hacim vermekte ve etkisi hemen görülmektedir.


İçeriğindeki hyalüronik asitin yanı sıra bilinen en güçlü antioksidanlardan birisi olan mannitol bulundurması diğer dolgulardan farklı kılmaktadır. İnce uçlu enjeksiyon iğneleri ile enjekte edilerek dudağa istenildiği gibi hacim verilir. Ortalama 15 – 20 dakika süren ağrısız ve basit bir işlemdir. Böylece, dudağın cazibesini artıracak kıvrımlar da belirgin bir şekilde ortaya çıkarılır.
KİMLERE UYGULANIR?


Dudak dolgusu gençlerde alt ve üst dudak oranlarını uyumlu bir şekilde artırmak için ve dudaklardaki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan hacim kaybını gidermek için yapılır. Dudaklar yüzün sağlık ve mutluluk göstergesi olan en önemli organlardan birisidir


HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAZ?


Hamilelere, aktif uçuk sorunu olanlara, iltihabi deri sorunu olanlara ve kullanılan dolguya karşı aşırı duyarlılığı olan kişilerde uygulanmaz.

 

KALICILIK SÜRESİ NE KADAR?


Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara göre değişir. French kiss dudak dolgusu içerisin de bulunan hyalüronik asit 6-12 ay süreyle kalıcıdır. Aynı zamanda farklı çapraz bağ teknolojisi sayesinde hem doku ile uyumlu hem de kalıcılık süresini uzatmaktadır. Fakat düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

16