Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Türkiye'nin ilk sürdürülebilir moda markası: Hip+Happen

07.11.2019

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir kadın moda markası Hip+Happen, 2019-20 Sonbahar-Kış koleksiyonunu moda tutkunlarıyla ilk kez buluşturuyor. Markanın hipandhappen.com internet sitesinde online olarak satışa sunulan koleksiyonu, geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir ürünlerden oluşuyor.


Sürdürülebilir ürünlerin herkes tarafından giyilebilir ve ulaşılabilir olabileceğini kanıtlayan Hip+Happen’ın, zamansız ve sezonsuz ürünlerden oluşan koleksiyonunda 7 kategoride 110 çeşit ürün bulunuyor.


Dikiş iplikleri bile, yüzde 100 geri dönüşümlü!

Doğadan aldığını doğaya geri verme bilinciyle ürünlerini üreten Hip + Happen, doğa dostu kumaşlarıyla üretim aşamasında su tüketimini azaltıyor, endüstriyel ormanlardan üretilen elyafları ve iplikleri kullanarak ormanları korumayı da misyon ediniyor.


Sıfır atık felsefesiyle üretim aşamasında artan kumaşları değerlendiren markanın kullandığı tüm kumaşlar ve etiketleri, sektörün dünyaca bilinen ve kabul edilen BCI, GOTS, GRS, REPREVE, PEFC, FSC, ECO-VERO, VEGAN CUPRO, OEKO-TEX STANDARD 100 sertifikalarına sahip… Ürünlerinde kullandığı tüm materyaller sürdürülebilir olan marka, paketlerinde ve etiketlerinde de yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemeler kullandığına, uluslararası standartlara uygun üretim yaptığına dikkat çekiyor.


Etekler için 10 pet şişe, elbiseler için 12 pet şişe!

Üreticiden son kullanıcıya kadar doğal olanı korumayı amaçlayan Hip+Happen, geri dönüştürülmüş plastik atıkları kullanarak sürdürülebilir ürünler üretirken, etekler için 10 pet şişeyi, elbiseler için 12 pet şişeyi, pantolonlar için 17 pet şişeyi, bluzlar için ise ortalama 10 pet şişeyi geri dönüştürüyor.

5