Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Saint Benoît Lisesi 'İpek Yolu' Binlerce Yıllık Etki adlı sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

08.11.2019

Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Saint Benoît Fransız Lisesi, Florence Öğütgen' in katkılarıyla ''İpek Yolu'' Binlerce Yıllık Etki adlı sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


Kurulduğu ilk günden bu yana sanata büyük önem veren Saint Benoît Fransız Lisesi 12 Kasım 2019 günü' 'İpek Yolu'' Binlerce Yıllık Etki adlı sergiye ev sahipliği yapacaktır. Sergi Öncesi Ankara Fransız Kültür Merkezi Müdürü Sayın Sébastien de Courtois konuyla ilgili bir konferans verecektir.


Küreselleşme kavramı ortaya çıkmadan çok önce, küreselleşmenin gelişmesini sağlayan ticaret rotası “İpek Yolu”, Asya ile Avrupa kıtalarını 2000 yıldan fazla bir süre birbirine bağlamıştır. Hatta bununla yetinmeyip felsefi, dini, kültürel, sanatsal, bilimsel ve teknik gibi pek çok konuda alışveriş zemini sağlanmıştır. Deniz yolu İpek Yolu’nun yerini almayı başarsa da, bugün İpek Yolu hâlâ güçlü ve kolektif bir hayal olma özelliği taşımaktadır.
12 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan bu İpek Yolu macerasına gelin siz de katılın! Halı, çadır, baharat, kumaş, kaftan ve dokuma ile ilgili pek çok mesleğin tanıtılacağı sergi, sizleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkaracaktır.


Sergi, 13 Kasım – 13 Aralık 2019 tarihleri arasında Pazar günü hariç her gün saat 15.30 – 18.00 arası ziyarete açık olacaktır.

4