Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

fizy İstanbul Müzik Haftası’nda rap günü İstanbul’u salladı

08.11.2019

Türkiye’nin ilk ve tek popüler müzik ve kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası; son dönemin yükselen müzik tarzı rap’e bir tam gün ayırdı. Baneva, Alaturka Mavzer, Sansar Salvo, Kamufle, Nova Norda gibi gençlerin ardından rap deyince akla ilk gelen isimler Ayben, Anıl Piyancı ve Gazapizm ile devam etti. Gecenin muhteşem finalini ise Ceza yaptı.


Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve 200 bini aşkın müziksevere unutulmaz anlar yaşatan fizy İstanbul Müzik Haftası, bu sene de genç yeteneklere programında yer verirken, efsane isimleri de sevenleriyle buluşturmayı ihmal etmiyor. Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy’nin ana sponsorluğunda, Atlantis Yapım ve SM Production işbirliği ile hayata geçen müzik haftası, rap müziğin en güçlü isimleriyle müzikseverlere unutamayacakları bir gün yaşattı.


Rap’e ayrılan gün; festivalin en genç isimlerinden 2000 doğumlu Baneva ile başladı. Ardından Kadıköylü rap grubu Alaturka Mavzer ve rap piyasasında kendine sağlam bir yer edinen Sansar Salvo sahneye çıktı. Ceza ile yaptıkları “Komedi v Dram” şarkısıyla son dönemin en çok dinlenen rap hitine imza atan ikili Önder Şahin & Sayedar’ın sahneye çıkmasıyla coşku arttı. 2018 yılında “Beni Görmeden Ölme” albümünü yayınlayan Kamufle de performansıyla seyirciden tam not aldı.
2018’de müzik piyasasına giriş yapan ve her ay yeni bir single yayınlamayı sürdüren Nova Norda’nın ardından rap’in güçlü kadın vokallerinden Ayben sahnedeydi. Sanatçı “Başkan” ve “Yol Ver” gibi şarkılarıyla sevenlerine keyifli anlar yaşattı.


Saatler ilerledikçe ısınan seyirci, son dönemin rap müzik denince akla gelen isimlerinden biri Anıl Piyancı’nın “Bırakman Doğru mu?” ve “KAFA10” şarkılarına eşlik etti. “Çukur” dizisiyle kitlelere ulaşan Gazapizm ise aralarında “Heyecanı Yok”, “Ölüler Dirilerden Çalacak” gibi sevilen şarkılarını seslendirdi.


Günün merakla beklenen ismi “Denizci” ve “Suspus” şarkıları ile enerjiyi en yüksek seviyeye çıkaran Ceza oldu. Seyirciyle çok özel bir ilişki kuran sanatçı en sevilen şarkıları “Rapstar”, “Holocaust”, “Yerli Plaka” ve “Fark Var”ı seslendirerek rap gününü unutulmayacak bir performansla sonlandırdı.


Gaye Su Akyol ve Feridun Düzağaç da sahnedeydi


Önceki gün Ozbi ft. Gülce Duru ile başlayan ve şehrin çeşitli mekanlarına yayılan festivalde, Gaye Su Akyol ve Feridun Düzağaç da dün akşam farklı sahnelerdeydi. Moda Kayıkhane’de sevenleriyle buluşan Gaye Su Akyol, son albümü “İstikrarlı Hayal Hakikattir” albümünden şarkıların yanı sıra ilk albümünden de “Abbas” ve “Develerle Yaşıyorum” şarkılarıyla sevenleriyle hasret giderdi. IF Performance Hall Beşiktaş’ta ise Feridun Düzağaç sahnedeydi. 1997 yılında “Lavinya” şarkısıyla hayatımıza giren Düzağaç, “FD”, “Beni Bırakma” ve “Söz Ver” gibi şarkılarıyla sevenlerine keyifli anlar yaşattı.


fizy İstanbul Müzik Haftası Programı


8 Kasım Cuma / Volkswagen Arena


17.00 Eda Baba

17.40 Ekin Beril

18.20 Gökcan Sanlıman

19.00 Sena Şener

19.45 Kalben

20.35 Gökhan Türkmen

21.40 maNga

23.10 Kenan Doğulu


9 Kasım Cumartesi / Volkswagen Arena


17.00 Pilli Bebek

18.00 Moğollar

19.00 Norm Ender

20.30 Pentagram

23.30 Teoman

After Party: DJ Nikki Wild ve Shantel


9 Kasım Cumartesi / Kadıköy Sahne


22.30 90’lar Türkçe Pop Party DJ Hakan Küfündür ve DJ Özge


2