Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Nermin Bezmen ve Tolga Savacı'dan kaplumbağa ziyareti

08.11.2019

Amerika’da yaşayan ve yıllar sonra bir derneğin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs’a gelen ünlü yazar Nermin Bezmen ve eşi Tolga Savacı, yaralı deniz kaplumbağalarını ziyaret etti.


Merit Crystal Cove Hotel’de bulunan Meritta Deniz Kaplumbağaları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Nermin Bezmen ve Tolga Savacı’ya Merit OtelleriYönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş eşlik etti. Hanzade Özbaş, uzun yıllara dayanan dostluğu bulunan Bezmen ve Savacı’ya Meritta’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 


Çeşitli nedenlerle yaralanan ve merkezde tedavileri devam eden kaplumbağalar hakkında bilgi alan Nermin Bezmen ve Tolga Savacı’nın duygulandıkları gözlendi. Dünyamızın, insanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen hırsı, aldırmazlığı, umursamazlığı ile her geçen gün biraz daha hırpalandığını belirten Nermin Bezmen, “Mavisi, yeşili, dağı, denizi, bitkisi, hayvanı hepsi bu zulümden payını alıyor. Hal böyle acınası iken, Merit Otelleri’nin tabiatı sarmalayan ortamında yaralı deniz kaplumbağalarına kucak açtığını görmek beni çok duygulandırdı ve umutlandırdı. Havuzlarda tedavi edilen kaplumbağaların iyileştiklerinde denize nasıl kavuştuklarını sevgili Hanzade Özbaş’tan dinlerken duygulanmamak mümkün değildi” dedi. 


Tolga Savacı ise, “Çevre bilincine, sorumluluğuna ve canlıya saygıyı böylesine güzel örnekle yaşattıkları için Merit yönetim kadrosunu, emek veren tüm çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyor, kutluyoruz” diye konuştu. 


2