Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, Quality okurlarına özel ipuçları verdi

11.11.2019

Ankara doğumlu olan Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde uzmanlığını tamamladı. İstanbul Özel İren Hastanesi’nde El Cerrahisi Bölümü Şefi olarak çalışan İlker Manavbaşı, daha sonra Prof. Dr. Bahman Guyuron ile Cleveland Ohio’da, Zeeba kliniğinde çalışmıştır. 


Estetik konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden birisi olan Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı, özellikle kadınların son dönemde yoğun ilgi gösterdiği kalça estetiğiyle ilgili ipuçları verdi.
BBL, elde edilen sonuçların doğallığıyla dikkat çeken bir yağ transferi işlemidir. Operasyon şu adımları içerir:


1. BBL çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak küçük miktarlarda yağ transferi yapılacak durumlarda sınırlı uyuşturma tercih edilebilir.  

2. Anestezi sonrası liposuction ile bedenin basen, karın, üst bacak gibi bölgelerinden yağ alınır. Liposuction işlemini kısaca,  deride açılan minik kesilerden girilerek kanül yardımıyla bedenin o bölgesinden yağ alınması olarak açıklayabiliriz.

3. Alınan yağ arındırılır ve kalçaya enjekte edilmeye uygun hale getirilir.

4. Transfere uygun hale getirilen yağ,  kalçaya daha yuvarlak ve dolgun bir görüntü kazandıracak bölgelere enjekte edilerek işlem tamamlanır. 

5. Hem liposuction hem de yağ transferi için açılan kesiler dikişle kapatılır. Kanama riskinin ve oluşacak ödemin minimuma indirilmesi için hastaya özel bir korse giydirilir.

6. Operasyon sonrası bir gece hastanede kalınır. Ertesi gün taburcu olunur ve normal hayata kademeli olarak geçilir. İyileşme döneminde liposuction yapılan yerde ağrı olur ancak yağ verilen bölgede olmaz. Bu ağrılar için ağrı kesici alınması yeterlidir. Ameliyat sonrası hastaya giydirilen özel korse bir ay boyunca kullanılır. Ameliyattan sonraki ilk iki-üç hafta boyunca hasta otururken özel bir yastık kullanmalıdır.  Ayrıca enjekte edilen yağın kalıcılığı açısıdan sırt üstü ve yan yatılmaması,  yüz üstü uyunması büyük önem taşımaktadır.  DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 125. sayısı, 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

15