Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Dr. Yasemin Savaş son dönemlerin estetik trendi Jawline hakkında Quality okurlarını uyardı

11.11.2019

Medical Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş son dönemlerin estetik trendi Jawline çene hattı ve çene şekillendirme uygulamalarını Nişantaşı’ndaki kliniğinde anlattı. 


Kulaktan başlayıp çeneye kadar uzanan çene hattına jawline diyoruz. Çenedeki en yaygın şekil bozukluklarını; hacim eksikliği, çene büyüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sayabiliriz. Bu hattı keskinleştirdiğimiz anda ve kişinin kadın ya da erkek oluşuna göre şekillendirdiğiniz anda, kişiyi olduğundan çok daha farklı ya da daha genç ve fresh gösterebiliyorsunuz. 


Jawline Çene Hattı 


 Kulaktan başlayıp çeneye kadar uzanan çene hattına jawline diyoruz. Çenedeki en yaygın şekil bozukluklarını; hacim eksikliği, çene büyüklüğü, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri ve çene altı sarkmaları olarak sayabiliriz. Kişinin kadın ya da erkek oluşuna göre bu hattı şekillendirdiğimiz anda, kişiyi olduğundan çok daha farklı ya da daha genç ve fresh gösterebiliyorsunuz. 


İdeal bir çene yapısı nasıl olmalıdır? 


Erkekte ideal bir çene, kadında olduğundan daha önemlidir. Çünkü, erkekte çene gücü ve maskülenliği temsil eder. Güçlü bir çene yapısına sahip bir erkeğe dıştan bakıldığında, iş dünyasında bile farklılık yarattığını görebilirsiniz. Karakteristik bir özellik olduğu için daha düzenli, daha disiplinli, daha güçlü bir erkek olduğu algısı yaratır. 
Kadınlarda ideal çene yapısı daha farklıdır. Daha yuvarlak,  üçgen ve daha küçük bir çeneyi tercih ederiz. Yüz ovali veya çenenin mevcut yapısı bazen kadını daha maskülen, erkeği de daha feminen gösterebiliyor. Burada eğer yapısal bir bozukluk varsa ya da yaşın getirdiği veya dış etkenlerin getirdiği bir bozulma söz konusuysa ve asimetri varsa bunların tedavi edilmesi gerekir.DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 125. sayısı, 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

15