Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Bisse, dünya markası olma yolunda çalışmalarına hız kazandırdı

27.11.2019

Bundan tam 43 yıl önce başlayan yolculuğunda Türkiye'nin sayılı giyim markaları arasında yer alan Bisse, yurt içindeki başarısını yurt dışında da göstermek için kolları sıvadı.


Yurt içinde 30, yurt dışında ise 7 mağazası bulunan ünlü giyim firması, 'Global Marka Olma' hedefiyle 2020 yılına hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. 


Yakın dönem hedeflerini anlatan Bisse Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli; "basamakları üçer beşer değil teker teker ama sağlam adımlarla çıkacağız. Yurt dışında yapacağımız yatırımlarla bir atağa kalkmayı planlıyoruz. Hedefimiz 2020 yılında yurt dışında 14 mağaza açmak' dedi.


Türkiye'nin global marka yaratma konusunda eksiklerinin olduğunu belirten Kefeli, oysa Bisse'nin ilk kurulduğu günden bu yana bu amaç ile yol aldığını, markanın kalitesi ve güvenilirliğini tüm dünyaya gösterme amacında olduklarını söyledi. Her yıl yüzde 10 büyüme hedefleri olduğunu dile getiren Kefeli, şirketlerinin mağaza açılışları ve makina alımları için 2020’de 7 milyon dolar yatırım yapacaklarını da sözlerine ekledi.
A Plus Marka Olmak bunu gerektirir

Mustafa Kefeli’nin dikkat çektiği bir nokta da butik üretim. Yurt içi ve yurt dışında büyürken bundan vazgeçmeyeceklerine vurgu yapan Kefeli, “Beyaz, mavi gömlek dışında bir üründen 60-65 tane üretiyoruz. Çünkü erkekler de kadınlar gibi aldığı ürünü başkasında görmek istemiyor. Bizden bir ürün aldığında biliyor ki çalıştığı yerde, bulunduğu semtte aynısı görmesi oldukça düşük bir olasılık. Aslında butik üretim maliyeti arttırıyor, ama biz A plus marka olmak için bunu göze alıyoruz. İstesem15 günde 200 mağaza açabilirim. Bu imkânım var. Ama Bisse’nin hedefi, kendini konumlandığı yer bu değil” diye konuştu. 


Bisse Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, mağaza planlarının yanısıra kendisini heyecanlandıran 'akademi' projesini de yakında hayata geçireceklerinin müjdesini verdi. Sektörün her alanına kalifiye eleman yetiştirmek hedefleri olduğunu söyleyen Kefeli, bu proje kapsamında İŞKUR ile işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.

13