Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Misafirliq’in kurucuları Ceylan Kendir ve Tuğçe Erkaya sundukları hizmetleri Quality Dergisi için anlattılar

29.11.2019

Misafirliq Catering ‘in kurucu ortağı olan Ceylan Kendir, üniversite eğitimini Amerika’da ekonomi alanında tamamladıktan sonra gastronomi alanına duyduğu ilgiyle Paris’te ünlü bir yemek okulu olan Le Cordon Bleu’da eğitim almış. Türkiye’ye döndüğünde de çocukluk arkadaşı olan Tuğçe Erkaya ile bir araya gelerek Misafirliq’in ilk temellerini atmışlar. Misafirliq Catering‘in kurucu ortağı Tuğçe Erkaya, Bilkent Üniversitesi mezunu ve bir iş geliştirme uzmanı. Güçlerini birleştiren iki arkadaş yaklaşık bir buçuk yıl planlama ve geliştirmenin ardından, 2016 yılında Türkiye'nin ilk catering firması olan Misafirliq’i hayata geçirmişler. Türk Lezzet Müzesi konseptiyle hizmet veren Maslak 42 bünyesinde yer alan Misafirliq, catering hizmetlerinin yanı sıra öğle servisiyle de hizmet veriyor. Önümüzdeki aylarda çeşitli hobi ve yemek workshoplarına da ev sahipliği yapmaya hazırlanan Misafirliq’in kurucuları Ceylan Kendir ve Tuğçe Erkaya sundukları hizmetleri Quality Dergisi için anlattılar. 


Misafirliq markası ve online catering konseptinin nasıl doğduğunu sorduğumuz Tuğçe Erkaya; ‘’Kendi ihtiyaçlarımızdan doğdu. 10-12 sene Telekom sektöründe iş geliştirme, regülasyon, uluslararası projeler bölümlerinde çalıştım.  O dönemler beyaz yakalı bir çalışan olarak çoğunlukla yemek yapacak vaktim olmuyordu. Hatta evliliğimin ilk günlerinde, insanlar hayırlı olsun’a eve gelmeye başlayınca catering’e ihtiyaç duydum. İnternet'ten catering firmalarına baktım. Uzun prosedürler, küçük gruplara hizmet vermeyenler ya da astronomik rakamlar falan… Bizim kurduğumuz gibi her şeyi gördüğün, online sipariş verebileceğin, istersen direk yemeği alıp kendin yapmış gibi servis yapabileceğin bir hizmet bulamadım.  O sıralar Ceylan’da ikiz çocuk annesi, o da doğum günleri için yetersiz organizasyonlardan şikâyetçiydi. Bunun üzerine planlamaya başladık ve online catering konseptimizi kendi ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak tasarladık. ‘’diyor.  
Türkiye'nin ilk online catering şirketi olduklarını vurgulayan Ceylan Kendir  ‘‘Misafirliq ile piyasada muadili olmayan bir iş yaptık aslında. O yüzden kendimizi uzun uzun anlatıyoruz. Catering kavramının karşılığı türkçede çok geniş, toplu yemek anlamına da geliyor, eve özel aşçı gelip yemek servisi yapması anlamına da geliyor. Misafirliq pratik, kaliteli ve kapsamlı bir catering hizmeti sunuyor. Online sipariş sitemiz misafirliq.com’da açık büfe, davet, sofra menüleri ve paket yemek gibi tercihlerin yanı sıra sunum, dekoratif ürünler ve garson hizmetleri de yer alıyor. Bütün bir organizasyonu İnternet sitesinde bölüm bölüm fiyat ve fotoğrafları ile görebiliyorsunuz. Sana ne geleceğini biliyorsun. Bu büyük bir avantaj ve yenilik oldu, o yüzden çok anlatıyoruz.  Bir kere kullananlar bu kolaylığa alışıyor. İsterse kendi oluşturdu menülerden dilerse de hazır menülerden seçip satın alabiliyorlar. Çok çeşitli hazır menülerimiz var. Akşam yemeği menüsü, çay saati menüsü, brunch saati menüsü, iftar menüsü gibi… Çünkü insanlar için menü yapmak da zor aslında. Başlangıç, ara sıcak, ne ile ne gider gibi sorunlar yaşamadan hazır menülerden seçebiliyorsun. Telefonda konuşup on kere teklif al teklif ver yok. Hızlı ve pratik online catering hizmetini müşterilerimiz çok sevdi. ‘’ diyor.DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 126. sayısı, 1 Aralık'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13