Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 132. sayısı 1 Ağustos'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

'Hayat Dudaklarda Mey' kitabına Çiçek Pasajı'ndan nostaljik kutlama

06.12.2019

Murat Meriç’in, şarkı ve türkülerin hikâyelerini anlattığı iki ciltlik yeni kitabı “Hayat Dudaklarda Mey”in çıkışı, kitaptaki hikâyelere de ev sahipliği yapmış tarihi Çiçek Pasajı’nda kutlandı!


Ceylan Ertem, Can Bonomo, Gaye Su Akyol ve Ozbi’nin heyecanla sahne aldığı gecede, Türkiye müzik tarihinin en sevilen şarkıları söylendi.


Derya - Ayşe Köroğlu


Gecenin sürprizi ise 6 Aralık 1931’de dünyaya gelen ‘Sanat Güneşi’miz Zeki Müren için yapılan doğum günü kutlaması oldu. On’lar Acapella Grubu’nun davetlilerle birlikte söylediği “İşte Benim Zeki Müren” ve “Ağlama Değmez Hayat” şarkıları ise büyük alkış aldı.


Can Bonomo, Murat Meriç, Güntaç Özdemir


Murathan Mungan, Mustafa Alabora, Cahit Berkay, Seyyal Taner, Nejat Yavaşoğulları, Şevval Sam, Gülten Kaya, Ahmet – İlksen Utlu, Burak Sayın, Derya – Ayşe Köroğlu, Ece Dizdar, Başak Sayan, Murat Vardal, Alper Saldıran, Tolga Tekin, Güntaç Özdemir, Sezin Akbaşoğulları, Fethi Karaduman, Orhan Topçuoğlu, Rıza Sönmez, Somer Sivrioğlu ve Muzaffer Akyol gibi isimler Murat Meriç’i, yeni kitabının lansman gecesinde yalnız bırakmadı.


Başak Sayan - Murat Vardal


Geçtiğimiz akşam tarihi Çiçek Pasajı’nda gerçekleşen “Hayat Dudaklarda Mey”in lansmanı, Murat Meriç’in açılış konuşmasıyla başladı. Murat Meriç gece boyunca, “Hayat Dudaklarda Mey”de yer alan şarkı ve türkülerin bazılarının hiç bilinmeyen yönlerini de sözlü olarak konuklarına anlatarak, kitapta emeği geçen herkese teşekkür etti.


Şevval SamNejat Yavaşoğulları


Lansman gecesi, kitapta da yer alan bazı isimlerin sahne almasıyla devam etti. Gecede Sezen Aksu’nun “Kalbim Ege'de Kaldı” şarkısını Ceylan Ertem; Müslüm Gürses’in “Sensiz Olmaz” şarkısını Ozbi; Müzeyyen Senar’ın “Haydar Haydar” şarkısını Gaye Su Akyol; Erkin Koray’ın “Arap Saçı” şarkısını ise Can Bonomo seslendirdi. Gecede, Neşet Ertaş’ın bir konserinden nostaljik görüntüler de konuklarla paylaşıldı. 


Mustafa Alabora, Banu Zeytinoğlu, Nejat YavasoğullarıGaye Su Akyol

1