Mart sayımız çıktı! 


Dergimizin 129. sayısı 1 Mart'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Şeşbeş Etiler'de lezzet ve müzik keyfi bir arada

26.12.2019

Alaçatı’dan sonra Nisbetiye Caddesi üzerinde açılan Şeşbeş Etiler, İstanbul’un hem yeme-içme hem de eğlence hayatına yeni bir soluk getirdi. Restoran, bar ve kulüp konseptini birleştiren mekan, pazartesi günleri hariç haftanın altı günü 12.00-23.30 saatleri arasında restoran olarak, 23.00-05.00 saatleri arasında kulüp olarak hizmet veriyor. Mekanın alt katında bulunan ve sanatçıların canlı performanslarıyla yer aldığı Şeşbeş Live’da bu hafta cuma gecesi Nil Karataş cumartesi gecesi Sibel Tüzün ve her pazar Yol Project sahne alıyor.


Nisbetiye Caddesi üzerinde yer alan Şeşbeş Etiler’in her ay güncellenen menüsündeki hiç bir tabak sıradan değil. Leyla Şeşbeş’in yönetimindeki mutfakta levrek fileto havyar sosuyla, füme somon manda mozarella topu üzerine kaplanarak, pappardelle ördekli, linguini jumbo karidesli hazırlanıyor. Et ve balık çeşitleriyle de fark yaratan mekanda taş fırından çıkan kokoreçli, tandır dana yanaklı ve safranlı karidesli pizzalar dikkat çekiyor. Her perşembe Dj Uğurcan Kaya’nın çaldığı mekanda sınırsız şarap ve pizza gecesi, her pazar akşamı sınırsız hamburger, frankfurter sosis, patates kızartması ve bira gecesi düzenleniyor.
Selma Şeşbeş’in yönetimindeki Şeşbeş gece kulübünde İstanbul gece hayatının en tanınmış Dj’leri Fırat Tunçbaş ve Ozan Özer 70’ler, 80’ler ve 90’ların özenle seçilmiş müziklerini çalıyor. Herkesin birbirine aşina olduğu, şarkıların anıları canlandırdığı, klasik İstanbul eğlence mekanlarını anımsatıyor. Gece acıkanlara her saat taş fırından pizza, köfte, soyalı piliç ve çorba sunuluyor. 


Mekanın alt katında bulunan ve sanatçıların canlı performanslarıyla yer aldığı Şeşbeş Live’da cuma ve cumartesi geceleri sürpriz sanatçılar, her Pazar gecesi Yol Project sahne alıyor. 


Sektörün deneyimli isimlerinden Selma Şeşbeş ve kardeşi Leyla Şeşbeş Aygıt kardeşlerin ortaklığında açılan Şeşbeş Etiler samimi ve şık atmosferi, dünya yemeklerinin en güzel örneklerinin sunulduğu yaratıcı mutfağı ve sınırsız eğlencesiyle dikkat çekiyor.

6