Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Cem Karabulut, Boğaz'da hizmet vermeye başlayan Yelken Restoran'ın yeni lezzetlerini ve sektördeki hedeflerini Quality'e anlattı

30.12.2019

Babası ile birlikte 1998 yılında ünlü Bebek Balıkçı’sını hayata geçirerek başarılarıyla sektöre adını yazdıran Cem Karabulut, 2017’de burayı devrederek Pendik Marina’da açtığı şubeleriyle devam kararı almıştı. Eylül ayı itibariyle de Yeniköy Yelken Restoran’ın işletmeciliğini yapmaya başlayan Cem Bey sektördeki deneyimlerini ve güncellediği yeni menülerini tekrar Boğaz’da müşterileriyle paylaşıyor. Yeniköy’ün muhteşem boğaz manzarasının eşlik ettiği Yelken Restoran’da buluştuğumuz Cem Karabulut ile Yelken lezzetlerini ve sektördeki hedeflerini konuştuk.


Yelken ile yeniden Boğaz’dayım

‘’Yeniköy Yelken Restoran’la yollarımız kesişti tekrar Boğaz’dayım.’’ diyen Cem Karabulut şöyle devam etti; ‘’Eylül ayı itibariyle Yeniköy Yelken Restoran'ı işletmeci olarak devraldım. İnşallah işleri daha da yukarıya çıkartarak burayı hak ettiği yere taşıyacak ve daha popüler bir mekân haline getireceğiz. 20 senedir Boğaz'da olduğumuz için burası zaten bize yabancı bir yer değil.’’


Yelken’in vazgeçilmez spesiyalleri     

Yeniköy Yelken Restaurant Boğaz’da önemli bir marka ve bu markanın damaklarda iz bırakan specialleri var diyen Cem Bey; ‘’Ara sıcaklar, mezeler, tatlılar gibi buranın ciddi bir spesyal menüsü var, misafirlerimiz gelince bu özel spesyallerimizi soruyor. Biz de tabii bu speciallere ilaveler yaptık. Burada pişirme yöntemine kadar her şey farklı ve özel. 

Mesela çıtır lavaş ile sunduğumuz balık kokorecimiz, Pullu levrek dediğimiz bir balığımız var. Üst kısmını soyarak sunum yapıyoruz. Kadayıflı karides ise bambaşka bir spesyalimiz. O da kadayıfa sarılı. 

Mezelerimiz de çok değişik ve sunumları farklı. Güney Amerika mutfağından, Peru Mutfağından, Rum Mutfağı'ndan , Türk Mutfağı'ndan örnekler var. 

Tatlılarımız da çok seviliyor, Yelken deyince Pişmaniyeli Cheesecake’imizi herkes bilir. Balıkçılarda pek görülmemiş bir tatlı çeşitidir. Çok Popüler, onun için gelen müşteriler var. Tüm bu spesiyallere yeni tatlar eklemek için de çalışmalarımız, arayışlarımız devam ediyor. Ayrıca ürünlerimiz butiktir, market ürünü almayız. Sunduğumuz ürünlerin hepsi günlük ve tazedir. 


DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDergimizin 127. sayısı, 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13