Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Diş Hekimi Zafer Kazak, Medicadent Klinikleri’ni ve diş hekimliğindeki son gelişmeleri Quality okurlarına anlattı

30.12.2019

İstanbul’un en gözde lokasyonlarından, Ataşehir Finans Merkezi’nin hemen yanındaki Varyap Meridian bünyesinde hizmete veren Özel Batı Ataşehir Medicadent, çok amaçlı bir klinik olarak dikkat çekiyor. Kliniğin kurucusu ve sahibi, 25 yıl önce kurulan Kadıköy’deki Medicadent’in de sahibi olan Diş Hekimi Zafer Kazak ile Medicadent Klinikleri’ni ve diş hekimliğindeki son gelişmeleri konuştuk.  
Uluslararası Alman İmplant Akademisi Eğitmeni ve Türkiye Kurs Organizatörü


Diş Hekimi Zafer Kazak, 1965 Erzurum doğumlu. Ortaokulu Kars’ta, liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılında Kadıköy Mühürdar’da Medicadent Diş Kliniğini kurdu. 2005-2007 yılları arasında RWTH AACHEN Lazer Akademisi’nde master programını tamamladı. Bu akademinin eksternal stafı ve eğitmeni olarak, Türkiye’de mastership programını düzenliyor. M.Sc.Dt Zafer Kazak, Uluslararası Alman İmplant Akademisi eğitmeni ve Türkiye Kurs Organizatörü. Aynı zamanda DGOI ( Alman Oral İmplantoloji Derneği ) Eğitmeni ve Global Diş Hekimliği Derneği Kurucu Başkanı olan Kazak, çok sayıda workshop, kongre ve kurs organize eden ve bu kurslarda eğitmen olarak görev almış bir isim.   


Kadıköy’den Ateşehir’e


Diş Hekimi Zafer Kazak, mesleki kariyerinde önemli bir başlangıç noktası olan 1988’de Kadıköy Mühürdar’da açtığı Medicadent’te teknolojik uygulamaları hizmete açtıktan sonra önemli gelişmelere imza atttı.  Zafer Bey bu süreci şöyle özetledi; “1994 yılında multidisipliner çalışmaya geçtik. Aynı sene implant uygulamalarına ve dönemin ileri görüntüleme sistemi olan panoramik radyografi kullanımına başladık. 2004 yılında yumuşak ve sert doku lazerleri ile çalışmaya, 2010 yılında ise 3 boyutlu görüntüleme sistemlerini kullanmaya ve rehber destekli implant uygulamaya başladık. 2005 yılından itibaren Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi, Alman Oral İmplantoloji Derneği ve Alman İmplant Akademisi Türkiye partneriyiz.”  Özel Batı Ataşehir Medicadent ise, Kadıköy Medicadent‘in kuruluşunun 25. yılında alınan karar ile hizmete girmişti. Zafer Kazak; “Kurulmakta olan Ataşehir Finans Merkezi’nin hemen yanında Varyap Meridian bünyesinde, 2014 yılı başında Özel Batı Ataşehir Medicadent’i hizmete soktuk. Bu klinik çok amaçlı olarak planlandı. Bu kliniği açma fikri bunca yılın tecrübesini, uluslararası ilişkileri ve eğitim alt yapısını kullanmak için aslında bir ihtiyaçtan doğdu. Global Diş Hekimliği Derneği de aynı blokta konumlandırıldı. Partner olarak Laser & Health Academy ve DGOI ile birlikte kurs organizasyonları yapılmaya başlandı. Bu klinik aynı zamanda Bredent İmplant Sistemleri ve Fotona Lazer Sistemleri Uluslararası Eğitim Merkezi oldu. Ayrıca geniş bir alanda yüksek standartlarda diş hekimliği hizmeti verilmeye başlandı.” diyor. 
Diş hekimliği alanında  geniş bir çalışma yelpazesi


Medicadent kliniklerinin ‘’ entegre tesis‘’ mantığında planlanmış olduğuna dikkat çeken Kazak, “Medicadent kliniklerinin özelliği bence herhangi bir tedavi ya da işlem için hastalarımızın ya da laboratuvar işlemlerinin klinik dışına çıkmak zorunda kalmadan yürütülüyor olması. Örneğin, üç boyutlu görüntüleme sistemleri her iki kliniğimizde de mevcut. Laboratuvar çalışmaları sadece kendimize hizmet veren Medicalabor’da gerçekleştiriliyor. Ana branş staf uzman hekimlerimiz her iki kliniğimizde de hizmet vermekte. Bu da bize günümüz imkânlarında diş hekimliği alanında geniş bir çalışma yelpazesi sağlıyor.” diyor.
Bir günde sabit diş mümkün


Diş hekimliğinde yeni trendler ve gelişmeleri sorduğumuz Zafer Kazak, şu bilgileri veriyor: “Günümüz diş hekimliğinde artık hiç dişiniz olmasa da ya da çok sayıda diş çekilecek de olsa 1 günde sabit dişe sahip olabiliyorsunuz. Lazer ile her türlü cerrahi operasyon sonrası yüzde şiş ve ağrı 5’te 1’e kadar azalıyor. Diş ve dişeti estetiği çok kısa sürelerde mükemmel hale getirilebiliyor. Anestezi uygulamadan çürük tedavilerinde ağrı yüksek oranda azaltılabiliyor. En önemlisi de diş ve diş eti hastalıklarının vücut sağlığı ile bağlantısı tespit edildiğinden beri yaptığımız tedavilerle sistemik sağlığa katkımız tartışılmaz seviyelere ulaştı.” Ünlü diş hekimi Zafer Kazak hedeflerini; “Meslekte öncü olmaya devam etmek, Türk ve dünya diş hekimliğine katkıda bulunmak ve hastalarımızla her zaman ‘dost’ olmaya devam etmek.” sözleri ile özetliyor.
DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN
Dergimizin 127. sayısı, 1 Ocak'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


16