Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Karşıtları dengeleyen bir sergi: Balance

10.01.2020

22-29 Ocak tarihlerinde karşıtları dengeleyen sergi “Balance” Kadıköy Kaş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.


Sibel Tetik Organizasyonu ve Sinan Yenilmez işbirliğiyle Carl Gustay Jung’ın “Yaşamın amacı karşıtlar arasında denge kurmaktır” sözünden yola çıkan 33 sanatçı resim ve heykellerini 22-29 Ocak tarihlerinde Kaş Sanat Galerisi’nde sergileyecek.
Sibel Tetik sergiyle ilgili ; “Denge sözcüğü tutarlılığı, düzeni ve ölçüyü temsil eder. 

İnsanlığın erdemleri olan  iyilik, güzellik, doğruluk, faydacılık ve farkındalık olguları  sanatla çoğalabilir.  Günlük yaşamda birbirine karşıt iki kuvvetin eşitliği ile elde edilen uyum durumudur. Çin Felsefesinde “Yin ve Yang” doğada var olan iki zıt gücü kuralı temsil eder ve denge ilkesine dayanır  kadın-erkek, gece-gündüz, siyah - beyaz gibi... Denge, her şeyden önce insani bir kelimedir, doğrudan insan ve yaşamla  ilgili bir sözcüktür. Denge, tasarımda estetik ilkelerden sadece biridir. Genel hatlarıyla kompozisyon, simetrik ya da  asimetrik dengeye uygun olarak düzenlenir. Hayatın içinde ise birey olarak Bu dengeyi kurmak elbette çok zor ama hepimizin hedefi böyle bir dengeye ulaşmak olmalıdır. Hayat ancak bunu başardığımızda yaşamaya değer olur. Sanatın hayatı dengeleyen ve daha yaşanır hale gelmesini sağlayan en önemli etken olduğunu düşünerek DENGE / BALANCE sergisini sergiliyoruz” dedi.

Açılış kokteyli 22 Ocak saat 18 30 da olacak olan sergi 29 Ocak’a kadar pazar hariç her gün sanatseverler tarafından görülebilir.


4