Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

‘Fa Sergisi’ GaleriDeniz’de sanatseverlere merhaba dedi

10.01.2020

DenizBank bünyesinde yer alan sergi mekanı GaleriDeniz, Prof. Dr. Fikret Akata’nın iki önemli sanat dalı olan müzik ve resmi aynı potada erittiği yağlıboya eserlerinden oluşan “Fa” adlı sergiyi sanatseverlerle buluşturdu. Banka’nın Genel Müdürlük yerleşkesindeki serginin açılışı iş, kültür – sanat ve medya dünyasından pek çok ismin katıldığı özel bir davetle gerçekleştirdi.


Kültür ve sanata desteğin toplumsal geleceğimize yatırım olduğu bilinciyle kurulduğu günden bu yana ‘Sanata Evet’ diyen DenizBank, GaleriDeniz’de gerçekleştirilen Fa Sergisi açılışında sanatseverleri konuk etti.


Hakan Ateş, Fikret - Deniz Akata


GaleriDeniz’de yeni yılın ilk sergisi

GaleriDeniz’de yeni yılın ilk etkinliği olan ‘Fa’ sergisi için 9 Ocak 2020 Perşembe günü iş, kültür – sanat ve medya dünyasından pek çok ismin katıldığı davetle, Prof. Dr. Fikret Akata’nın resim ve müziği kendine has armoni ile buluşturan kişisel sergisindeki yağlıboya tablolar katılımcıların beğenisine sunuldu. Sergi 9 – 31 Ocak tarihleri arasında gezilebilecek.


“Sanatı toplumla buluşturan projelere desteğimiz sürecek”

Sergi açılışında konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin, kültür ve sanatın topluma ne denli derin nüfuz ettiğiyle yakından alakalı olduğunu ve banka olarak tiyatrodan müziğe, operadan edebiyata, belgesellerden sinemaya geniş yelpazede sanata destek verdiklerini söyledi. Ateş şöyle devam etti; “2017 yılında açılışını yaptığımız GaleriDeniz çatısı altında önemli sergilere ev sahipliği yapıyoruz. Yeni yılın ilk etkinliğinde de gelişime açık, içinde bulunduğu toplumun geleceği için sorumluluk alan ve her zaman çalışmaya gönüllü olan; ilham veren bir isim Prof. Dr. Fikret Akata’nın ‘FA’ sergisini sanatseverlerle buluşturuyoruz. Kendisine böylesine kıymetli bir inisiyatif alarak profesyonel mesleğindeki tutkusunu kültür sanat alanına taşıması vesilesiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Bir bankadan daha fazlası olma anlayışıyla sanatı topluma yakınlaştıran projelere desteğimize var gücümüzle devam edeceğiz”.

4