Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Fazıl Say’dan ‘Amadeus’a gururlandıran övgüler

14.01.2020

Türk klasik batı müziği piyanisti ve bestecisi Fazıl Say, Uniq İstabul’da 3 gün üst üste kapalı gişe sahnelenen “Amadeus” oyununa sosyal medya hesabından övgüler yağdırdı.


Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen, Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı oyun ile ilgili Fazıl Say; 

 

“Harika! Harika! Harika! Herkes görmeli. Tüm Türkiye bu tiyatroyu seyretmeli. Çok ilginç bir kadro, süper prodüksiyon, müthiş akıllı reji, koro, orkestra. Burası Türkiye, 2020! Gerçekten teşekkürler. Selçuk Yöntem, oyunun yazarı Shaffer’in tam istediği Salieri olmuş. Bugüne kadar oynanmış en iyi Salieri belki de… Okan Bayülgen, o kadar yetenekli ki, her yerinden yetenek o kadar akıyor ki, tüm tekniği ve duygusuyla yaşıyor Mozart’ı. Özlem Öçalmaz ise büyük starların yanında parlayan bir yıldız olmuş bile. Büyük oyuncu geliyor… “Amadeus” müzik, ışık, dekor, kostüm ve makyajıyla harika ellerde… Yönetmen Işıl Kasapoğlu da gerçekten büyük usta. Yönetmene şükran borçluyuz. Bu büyük prodüksiyonda emeği geçen ve destek olan herkese şükran borçluyuz” 
Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.


12 kişilik koro ve 10 kişilik canlı orkestradan oluşan 45 kişilik dev kadrosuyla sezonun en ses getirecek prodüksiyonlarından biri olarak gösterilen “Amadeus”, 18. Yüzyılda Viyana'da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin çatışmasını ele alıyor.


“AMADEUS” OYUN PROGRAMI

 

27 Ocak    Uniq          20.30

1 Şubat     Uniq          20.30

2 Şubat     Uniq          19.30

3 Şubat     Uniq          20.30

24 Şubat   Uniq          20.30

25 Şubat   Uniq          20.30

26 Şubat   Uniq          20.30

2