Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Mybestfriends’den büyük orman yangınına destek

21.01.2020

Avustralya’da uzun bir süredir devam eden doğal yaşamı olumsuz etkileyen büyük orman yangınları için dünya elele verdi. Değişen iklim krizi hakkında ciddi farkındalık yaratan, çok fazla insan ve hayvan kaybının yaşandığı bu üzücü olay için tasarımcı Ayşegül Afacan Köksal ve ekibi kolları sıvadı.  Mybestfriends dünyamızda kalıcı hasar bırakan bu felaketin yaralarını sarmak için Ocak ayında yapılacak online alışverişlerinde elde edilen gelirin bir kısmını WWF/Doğal Hayat Kurtarma Vakfı’na bağışlıyor. 


Mybestfriends tasarımcısı Ayşegül Afacan Köksal, “Sessiz kalmamız mümkün değil! Aylardır büyük üzüntü içindeyiz. İklim değişikliğinin yarattığı dünyanın geleceğini de derinde etkileyen, birçok kaybın yaşandığı bu yangının sonuçları dünyayı etkiliyor. Bizde ekip olarak bu duruma sessiz kalamazdık. Umarız böyle felaketler yaşanmaz. Biz bireysel ve ekip olarak elimizden geleni yapıyoruz. Gelecek hepimizin ’’dedi.
Mybestfriends 2020 Kış koleksiyonu 70’lerin mimarisi ve 80'lerin detaylarıyla tasarlandı. Kadının gücünü simgeleyen Mybestfriends stili bu sezon da gardırobunuzu yeni bir anlayış ile canlandırmayı vaat ediyor.


70’lerin özgür, asi ve zarif tarzı ile 80’lerin gösterişli, cesur, güçlü ve popüler stilinin klavuz olduğu Mybestfriends Sonbahar-Kış koleksiyonu maskülen ve kendine güvenen siluetler ön plana çıkartarak sürpriz kesimlerle zamansız şıklığı vurguluyor. Bayrağı taşıyan öncü kadınlardan ve minimalist mimariden ilham alınarak “daha az, daha çoktur” sloganıyla bütünleştirilerek tasarlandı.


Maskülen kesimleri feminen detaylarla yumuşatıp feminen parçaları ise maskülen kalıplarla bir araya getirerek konforlu lüksü yakalamanıza olanak sağlıyor. Özenle seçilmiş doğal elyaflardan üretilen kumaşlar, yünler, pamuklar ve ipekler modayı rahat ve şık hale getiriyor. Natürel tonlar zemini oluştururken buna eşlik eden renkler ise kiremit, lacivert, turuncu ve maviler…

3