Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kalben (Korunma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği)'nin düzenlediği çay saati etkinliği gerçekleşti

21.01.2020

Kalben (Korunma Altında Yetişen Gençler ve Koruyucu Aile Derneği), Portaxe’de gerçekleşen çay saati etkinliğinde iş ve sanat dünyasının ileri gelen isimleriyle bir araya geldi.
TOBB Kadın Girişimciler Kurul Üyesi İş Kadını Fatma Aydoğdu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen iş ve sanat dünyasının ileri gelen isimlerinin buluştuğu daveti oyuncu Hakan Bilgin sundu.Devlet Opera Ve Bale Sanatçısı Özlem Abacı, Tobb Kadın Girişimciler Kurul Üyesi İş Kadını Fatma Aydoğdu, Kalben Derneği Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi, Toçev Genel Müdürü Bade Takazoğlu, Oyuncu/Sunucu Hakan Bilgin


15 Ocak tarihinde gerçekleşen “Kalben ile Çay Saati” etkinliği Portaxe’de düzenlenecek. Tina Mücevherat’ın birbirinden güzel ürünlerinin, Ebru sanatçısı Ebru Uygun’un eserinin, Ressam Osman Yılmazer'in tablolarının açık artırmaya sunulan etkinlikten gelecek gelir, korunma altında yetişen çocuklar için hayata geçirilmesi planlanan KALBEN Çocuk Köyü’nün yapımı için kullanıldı. Kalben Kocaeli Şube Başkanı Müge Canan Yelekci, Toçev Genel Müdürü Bade Takazoğlu, Tobb Kadın Girişimciler Kurul Üyesi İş Kadını Fatma Aydoğdu, Toçev Başkanı Ebru Uygun, Kalben Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sibel ErdemPelin Hanımın Kayınvalidesi, Pelin Çalışkanoğlu, Pelin Hanımın Koruyucu Ailesindeki Annesi 


KALBEN DERNEĞİ HAKKINDA:


Kalben Derneği, Koruyucu Aile Hizmet Modelinden faydalanan ve koruyucu aile deneyimine sahip olan bireyler öncülüğünde 2016 yılında kurulmuştur.


Amacı; Koruyucu Aile Hizmet Modelinin toplumda yaygınlaştırılmasını sağlamak, devlet korumasındaki çocukların beden, zeka ve ruhsal gelişimine destek olmaktır. Derneğin kurucusu ve Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi de bu hizmet modeliyle büyüyen ilk gençlerden birisidir.

 

İstanbul Kalamış’da bulunan merkezin yanı sıra, üç yıl gibi kısa bir sürede Kocaeli şubesini de açmayı başaran KALBEN Derneği, devlet koruması altında yetişen çocuklara çeşitli atölye çalışmaları yaparak onları geleceğe hazırlamaktadır.

1