Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Müfit Can Saçıntı'nın 'İtiraz Ediyorum' filminden hem güldüren hem düşündüren gala

21.01.2020

Mandıra Filozofu  ve Yaşamak Güzel Şey gibi filmlerle tanınan Müfit Can Saçıntı, İtiraz ediyorum İsimli  tek kişilik gösterisi için gala yaptı…


Benzerlerinden farklı olarak canlı müzik kullanılan tek kişilik gösterinin galası da şarkılı müzikli oldu… Güldürürken düşündüren, müzikli gösteri izleyenlerden tam not aldı.


Çok sayıda davetlinin katıldığı gala da ünlüler dikkat çekti….

Yasemin Yalçın şıklığı ile göz doldururken, Mucize 2 filmindeki performansıyla gündemde olan Mert Turak’ı bıyıksız görenler oldukça şaşırdı…. İşte seyreden ünlülerin gösteri ile ilgili görüşleri…


İLYAS İLBEY: Müfit Can Saçıntı beni şaşırttı

Müfit Can Saçıntı’yı senaristlik döneminden tanıyorum. Mandıra Filozofu’nda beraber oynadık. Filmlerdeki oyunculuğunu biliyorum ama sahnedeki performansı beni şaşırttı. İnanılmaz bir performansı var. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu. İlk gösterisini izlemiştim, bu ikinci gösterisini de kaçırmak istemedim.
YASEMİN YALÇIN: Ben de İtiriaz Ediyorum.

Müfit Can Saçıntı’nın sahnedeki samimi duruşunu seviyorum. Bence oyunculukta en önemli şeylerden birisi samimiyettir. Önceki gösterisini çok beğenmiştim bunu da kaçırmak istemedim. Müfit Can’ın itiraz ettiği herşeye ben de itiraz ediyorum.


HAZIM KÖRMÜKÇÜ: Zoru başarıyor.

Kendisi mütevazı davranıp ben oyuncu değil anlatıcıyım diyor ama anlatıcı olmak daha zordur. Hele hele tek kişilik gösteriler bir oyuncu için er meydanıdır. Müfit Can Saçıntı zoru başarıyor.


MERT TURAK: O bir büyük hikaye anlatıcısı, bir meddah, bir komedyen… 


Mucize 2’nin başrol oyuncusu Mert Turak duygularını şöyle dile getirdi:

Babamın Ceketi filminden beri Müfit Ağbi ile ağbi kardeş gibi olduk. Kendisi  ben oyuncu değilim dese de ben kendisinni oyunculuğunu çok beğeniyorum. O büyük bir hikaye anlatıcısı, bir meddah, bir komedyen.


ÜNAL YETER: Alçak gönüllü davranıyor ama…

Güldür Güldür’deki performansıyla adından söz ettiren Ünal Yeter ise “ Müfit Can Saçıntı  oyunculuk konusunda alçak gönülül davranıyor ama  biz söylediğinden çok fazlasını yaptığını biliyor, görüyor, izliyoruz. Kendisi bize genç usta diye hitap etse de bizim ağbi-kardeş ilişkimiz var. Bu özel gününde yalnız bırakmak istemedik.”  dedi… 


İLKAY BUHARALI: Güldük eğlendik ve düşündük

Galaya  gazeteci-televizyoncu kimliğiyle değil de izleyici olarak gelen İlkay Buharalı oyunla ilgili şu cümleleri kurdu:” Güldük Eğlendik  ve unuttuğumuz şeyleri hatırladık.


2