Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Ebru Uygun'un eserleri sanatseverlerle buluştu

14.02.2020

Yerel ve uluslararası sanatçılarla sanat ve sanatla ilişkilendirilmiş projeler üreten Standart Contemporary, Suma Han’da açılacak olan yeni sezonunun ilk sergisinde sanatçı Ebru Uygun’un eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Standart Contemporary’nin organizasyonu ve Begüm Alkoçlar’ın küratörlüğünde açılan sergiye sanat ve sosyal yaşam dünyasının önde gelen isimleri büyük ilgi gösterdi


Gülgün Çavuşoğlu

 

Standart Contemporary; Suma Han’da açılacak olan yeni sezonunun ilk sergisinde sanatçı Ebru Uygun’un eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Standart Contemporary’nin organizatörlüğü ve Begüm Alkoçlar’ın küratörlüğünde açılan sergiye sanat ve sosyal yaşam dünyasının tanınmış isimleri büyük ilgi gösterdi.


Fatma Aydoğdu


“Biz” adını taşıyan sergide sanatçının enstalatif üretimleri ilk defa izleyicisi tarafından deneyimlendi. Etkinlikte konuklarla yakından ilgilenen Ebru Uygun eserler hakkında bilgiler verdi. Sanatçının yeni sergisinde, çeşitli boyutlarda üretilmiş küplerden oluşturulan enstalatif yapıtlar; her seferinde farklı bir bölgenin ebrulanmasıyla gerçekleşiyor. Dökülen, akıtılan, üst üste ve yan yana uygulanan katmanların, yerleşik olanın üzerinde kurduğu hakimiyet öngörülemiyor. Ebru Uygun, bu sergide boyanın göçebe niteliğine rağmen malzemede ve uygulamada kusursuz bir ustalık ortaya koyduğunu belirtirken sergide sanatseverler eserler hakkında bilgi alarak Ebru Uygun’u tebrik ettiler. 


Perihan Akı


1