Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İsviçre’de Yatırım ve Eğitim davetine yoğun ilgi

16.02.2020

İsviçre Baş Konsolos’ u Mr.  julien Thöni’ nin himayesinde İsviçre Yatırım ve İhracat Ofisi ve York yurt dışı Eğitim’in işbirliği ile düzenlenen İsviçre’de Yatırım ve Eğitim davetine iş ve cemiyet dünyasından bir çok isim katıldı. 


İsviçre’nin İhracat ve Yatırım ofisi direktörü Mehmet Yıldırımlı, ihracat, vergilendirme ve değişen ticari eğilimler hakkında konuklara bilgilendirmelerde bulundu. İsviçre’nin güçlü üniversitelerinden mezun olan öğrenciler sayesinde, İsviçre’nin teknoloji yatırımlarında ve Start-uplarda daha profesyonel ve güvenilir bir merkez olduklarını belirten Mehmet Yıldırımlı, İsviçre’de kurulan şirketlerin ve yapılan yatırımların değer olarak çok sürdürülebilir olduğunun altını çizdi.


İsviçre’nin önde gelen ve Dünya’nın en iyi okulu olarak ödüllendirilmiş, Institut Auf Dem Rosenberg, College Du Leman ve Brillamont Uluslararası Yatılı okulları davetlililere okullarını tanıtırken, York Yurt Dışı Eğitim kurucusu Burçin Önal, yaptığı konuşmada, İsviçre okullarının uluslararası platformda 1 numara olmalarının sebebini, teknoloji ve sanatı birleştiren, bununla birlikte iddalı eğitim sistemlerini, 80 farklı ülkeden bir arda bulunan öğrencilerin sevebileceği şekilde projelendiren okullar olmasının en büyük sebep olduğunu açıkladı.


Julien Thöni, Burçin Önal, Demet Sabancı Çetindoğan, Mehmet Yıldırımlı


Dünya’nın önde gelen okullarını tek tek gezip değerlendirmeler sonucu portföylerine aldıklarını belirten Burçin Önal, her çocuk için en iyi okul aynı değildir ve bunun bilinci ile 3 yaştan itibaren yaz okulları ile başlayan yurtdışı eğitim serüvenini, İsviçre yatılı okullarında devam ettirebilmenin büyük ayrıcalık olduğunu önemle vurguladı.


Davetliler arasında bulunan Demet Sabancı Çetindoğan, İsviçre okul temsilcileri ile bir araya gelip, erken yaşlarda Demokrosi Eğitimi üzerine yazdığı projenin, bu okullarda da okutulması için temaslarda bulundu.


3