Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

'Giyilebilir Sanat'ın öncüsü Bashaques Milano'da

18.02.2020

“Giyilebilir Sanat” alanında ünlenen Bashaques markası ilk kez 7. Koleksiyon olarak 19 Şubat 2020’de Milan Fashion Week’de görülecek.


Giyilebilir sanat alanına odaklanan moda sanatçısı Başak Cankeş tarafından yavaş moda akımı anlayışı ile 2014 yılında kurulan Bashaques markası, devam ettiği gelişimi Milano Moda Haftası'nda devam ettirecek. İlk kez 7. koleksiyon olarak Milano Moda Haftasında 19 Şubat 2020 günü görülmeye hazır olacak olan platformda Başak Cankeş, yeni koleksiyonlarını sergileme fırsatı bulacak.


Başak Cankeş, " Altın Çağ' da Geleneksel” olarak adlandırdığı koleksiyonunda Afgan ve Özbek zanaatlerini modern ipek ve Külkedisini hatırlatan tüllerle kullanarak kapitalist sistemin ürettiği kumaşlar ile doğal dokular ve işlemeleri harmanladı.
Nereden geldiğimizi unuttuk” diyen Cankeş, tasarımlarının kökenlerinizin geldiği topraklara bağlanmakla ilgili olduğunu vurguluyor ve bir Afgan kadınının Avrupa'ya göç edişi fikrinden ilham alıyor.


Ekin Bernay' ın koreografisi ile Bashaques ekibi sahnede Şamanik danslar, meditasyon ile atalarımızı onurlandırmayı hedefliyor. Markanın gerçeklik manifestosu için gerçekleştirilecek olan teatral performans ise seyircilerin arasına girecek olan uzun burunlu tiyatrocular ile sağlanacak. Uğurcan Günay ise tiyatro ekibinin başında modanın insanlara olan etkisinin eleştirilmesi ile ilgili markanın performatif bölümünü yönetiyor.

5