Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Arnica tasarımlarına ABD’den ödül

21.02.2020

Gücünü tasarım ve Ar-Ge’den alan Arnica, dünyanın en önemli ödüllerinden biri olarak gösterilen ve 69. kez verilen Good Design’da üç ödüle layık görüldü. Arnica; Vesta, Mila Trend ve Joy ürünleri ile tasarımda mükemmelliğin sertifikası olarak görülen “Good Design” ödülü kazandı.


Türkiye’de küçük elektrikli ev aletleri sektöründe birçok ilke imza atan Arnica’nın üretim ve tasarım alanındaki tecrübesi, uluslararası ödüllerle taçlanıyor. Arnica, ABD’de 1950’den bu yana her yıl verilen ve endüstri ürünleri tasarımı ile grafik tasarım alanlarında dünyanın en önemli ödüllerinden biri olarak gösterilen Good Design’dan üç ödülle döndü.
Rekor başvuru


1950 yılında Chicago'da kurulan Good Design, dünya çapında tasarım mükemmelliği konusunda en eski ve dünyanın en tanınmış ödülü olmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen üreticilerinden ve 47’den fazla ülkeden tasarım endüstrisindeki etkili şirketlerin rekor sayıda başvurusunu değerlendiren 69. İyi Tasarım Jürisi, İyi Tasarım Ödülü’ne layık ürünleri seçti. Arnica da Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi ile Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi iş birliğinde düzenlenen Good Design 2019’da; Vesta, Mila Trend ve Joy ürünleri ile ödüle değer görüldü.
Tasarımda mükemmelliğin sertifikası


Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Senur Akın Biçer, Good Design logosunun tüketici tasarım mükemmelliği için dünyanın en tanınmış sertifikası niteliğine sahip olduğunu belirterek “Markamızın gücü tasarım ve Ar-Ge’ye verdiğimiz önemden geliyor. 2012 yılında da Good Design tarafından ödüle layık görülmüştük. Bu ödüller bizim doğru yolda olduğumuzun uluslararası tescili anlamına geliyor. Arnica olarak sahip olduğumuz ‘ilklerin markası’ unvanımızı uluslararası ödüllerle güçlendirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Arnica’nın Vesta, Mila Trend ve Joy modelleri de ödül alan diğer ürünler gibi yakın zamanda Yunanistan’da açılacak bir sergide yer alacak.

13