Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

‘Sanatta Engel Yok Derneği'nden anlamlı gece

25.02.2020

Sanatta Engel Yok Derneği, geçtiğimiz akşam Pera Müzesi’nde verilen özel bir davet ile başarılı engellilere plaket verdi. Sanat dünyası başta olmak üzere, siyaset, spor ve cemiyet hayatının önemli isimleri davette yer aldı.FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZProgramda derneğin kurucu başkanı ve aynı zamanda ressam Yasemin Zambak'ın açılış konuşmasının ardından, Dünya ve Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonalarında göğsümüzü kabartan milli sporcu Sümeyye Boyacı'ya 10 bin TL 'Cesaret Ödülü' verildi. 
Ödülün ardından kurucu üyeler, Boyacı ve davetin sunuculuğunu üstlenen Pınar Altuğ hatıra fotoğrafı çektirdi. Öte yandan programda sergilenen resimlerin satışı ve yapılacak bağışlar, 'Sanatta Engel Yok' derneği tarafından yine engelli vatandaşlar için düzenlenecek olan ücretsiz kurslarda kullanılmak üzere değerlendirilecek.
"DERNEĞİMİZ RESİM, MÜZİK SANATIN HER DALINI KAPSIYOR"


Program öncesi konuşan Sanatta Engel Yok Derneği Başkanı Yasemin Zambak, "Tüm engelli bireyler için kurduğumuz bu dernek resim, müzik sanatın her dalını kapsayarak ön plan çıkıyor. 4 ayın sonunda nihayet bugüne kavuşabildik. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bağışta bulunan tüm dostlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Bundan sonraki amaçlarımız için bireylerin yaşamlarında bir parça da olsa farklılık oluşturmak yaşamlarını değiştirmek için desteklerinizi bekliyorum. Çok güzel projeler geliştirdik" dedi.
"BERABER OLDUĞUMUZDA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLUYOR"


Çocuklar Duymasın dizisinin havuç karakteri Furkan Kızılay'da derneğe destek vererek, "Bir elin nesi var iki elin sesi var. Aslında beraber olduğumuzda her şey daha da güzel oluyor. Ben buna her zaman inanırım. Dolayısıyla burada hem sanata hem engelli yaşama destek oluyoruz. Burada bütünleştiğimize inanıyorum. Bu derneğin insanları bütünleştirdiğine inanıyorum. Beraber her engelin üstesinden gelebiliriz" diye konuştu.
"HARÇLIKLARIMI ENGELLİ KARDEŞLERİME VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM"


Derneğe kumbarasında biriktirdiği harçlıkları ile destek olan 8 yaşındaki Derin Kocabaş ise, "Annem bu derneğin kurulduğunu söyleyince ben de harçlıklarımı biriktirip engelli kardeşlerime vermeyi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

1