Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Cutie Cake Co’nun Kurucusu Tuğana Okan Nalçacı sıra dışı lezzetlerini Quality okurlarına anlattı

02.03.2020

2015 yılında Arnavutköy’de kapılarını açan ve butik bir pastane olarak hizmet veren Cutie Cake Co’nun Kurucusu Tuğana Okan Nalçacı ile Fransız esintileri taşıyan konseptlerini ve sıra dışı lezzetlerini konuştuk. 


Pastacılık maceranız  nasıl başladı? 

Butik pastane kurmak çocukluk hayalimdi diyebilirim. Çocukken babamın işi dolayısıyla sıkça gittiğimiz Fransa Cannes Film Festivali seyahatlerimizde gördüğüm butik pastaneler beni çok etkilerdi. Fransız gastronomisine de büyük ilgi duyuyordum. Ayrıca bizim ailede kutlamalar, sofralar, özel günler ve sunumlar çok önemsenir. Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra ailemin de desteğiyle çocukluk hayalimi gerçekleştirmek üzere hem yurt içinde hem yurt dışında pastacılık üzerine eğitimler aldım. 2015 yılında da Arnavutköy’de mimarisini çok beğendim bu binada Cutie Cake Co’yu hayata geçirdim. 


Cutie Cake Co konseptinden bahseder misiniz?

Cutie Cake Co’da butik pastacılık konseptiyle Fransız pastacılığından esinlenerek Türkiye’de olmayan içerik ve lezzetleri müşterilerimize sunuyoruz. Konusunda uzman 10 kişilik bir ekiple, bütün üretim tamamen özel olarak gerçekleşiyor. En iyi ve en kaliteli malzemelerle hazırlanıyor; bundan asla ödün vermiyoruz.  Burayı ilk açtığımızda kafe bölümümüz yoktu, kafe alanı aramıza yeni katıldı. Kafemizde çay kahve sunumu ve pasta servisi yapıyoruz. 
Cotie Cake Co’da sunduğunuz menünüzdeki ürün çeşitleri neler?

Menümüze mevsimsel ve dönemsel olarak yeni tatlar ekliyoruz. Mesela eklerin içeriklerini yaparken bambaşka şeyler çıkarıyoruz; tiramisulu ekler, lavantalı ekler gibi. Fransa’da Opera Pasta vardır çok meşhur Opera Pasta’yla bir ekler yaptık, yine Fransa’dan fleur d’oranger getirip burada portakal çiçekli ekler yapıyoruz. Boyutlarını dev yaptığımız bu eklerlerimiz çok seviliyor. Milföylerimiz de özel el açmasıdır, tereyağıyla hazırlanıyor, özel bir pişme süreci var ve çok tercih ediliyor. Harf, rakam pastalar ilk çıktığı zaman herkes bunları kurabiye hamuruyla yapıyordu biz ise milföyle yaparak başladık ve herkes bizim milföyümüzü çok sevdi. Tasarım pastalarımız da çok tercih ediliyor.

Cutie Cake Co olarak catering servisimizde çok farklı çeşitler sunuyoruz. Mesela tuzlu eklerler yapıyoruz, farklı makaron çeşitlerimiz var. Türüflü ve tuzlu madlenler yapıyoruz. Somonlu ekler, ördekli pay ve keçi peyniri pancarlı makaron bunlar da çok tercih ediliyor. Dediğim gibi farklı bir şeyler yapmak istiyoruz ve bu farklılığı seven müşterilerimizle 2015’ten beri çok güzel bir yolculuğun içindeyiz.RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 129. sayısı, 1 Mart'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13