Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Raisa Vanessa'dan 'Exotic Victorian' koleksiyonu

13.03.2020

Türk modasınım dünya çapında başarılı temsilcisi RaisaVanessa, PreFall 2020 koleksiyonu Exotic Victorian’ı, zamanın gerisinde saklı kalmış bir dönem ile günümüz modernizminin birleştiği noktada zıtlıklardan doğan harmoniden ilhamla sunuyor.


Kadınlarını her sezon daha farklı bir ruh ile yorumlayan RaisaVanessa, bu sezon yeniden doğuş olarak adlandırılan rönesans döneminin mimarisinden esinlenerek 58 parçalık dikkat çekici ve gösterişli bir koleksiyona imza atiyor.
Koleksiyonda rönesans döneminin barok esintilerini, kullanılması cesaret isteyen renkler ve dokularla birleştirerek günümüz kadınlarının güçlü ve feminen duruşunu tasarımlarına yansıtıyor. Tasarımlarda Barok ve Rokoko motifleri ön plana çıkarken, tül üzerine işlenen parıltılı taşlar romantizmi yansıtıyor. Kollar ve yakalardaki fırfır detayları modernliğiyle göze çarparken, eteklerdeki drapeler Victorian döneminin ruhuna gönderme yapıyor. Kadife ve satenin ağırlıkta kullanıldığı tasarımlarda üç boyutlu çiçek çalışmaları güçlü bir silüet ortaya çıkarıyor. Toprak tonları, turuncu, pembe ve mor renklerinin hakim olduğu tasarımlar birbiriyle uyum yakalayarak Raisa Vanessa kadınının egzotik görünümünü ortaya çıkarıyor.
5