Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Haziran'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Hale Haute Couture & Bridal kurucusu Hale Baykuş moda dünyasındaki başarılı yolculuğunu Quality okurlarına anlattı

13.03.2020

Hale Haute Couture & Bridal, farklı tasarımları kaliteli malzeme ve kusursuz işçilikle buluşturuyor.  


Eğitim ve kariyer geçmişinizi özetler misiniz?  Moda ve tasarım dünyasına nasıl dahil oldunuz?

Mimar Sinan Üniversitesi İç mimarlık mezunuyum. Mimarlık baba mesleği fakat ben mezun olduktan sonra bu işi yapamayacağıma karar verip bilgisayar mühendisliğine girmek istedim. İlk önce Haliç Üniversitesi’ne burslu olarak girdim daha sonra Kadir Has Üniversitesi’ne yatay geçiş yaparak 2005 yılında mezun oldum.  Ardından hackerlık, güvenlik koruma ve Sosyal mühendislik alanlarında detaylı eğitimler sunan Ceh, Redhat ve Cisco sertifikalarını alarak iş hayatına atıldım.  Evlenip çocuk sahibi olduğumda birkaç yıl iş hayatıma ara verdim. 2018 yılında tekrar iş hayatına dönmeyi planlarken bir butik ortaklığı teklifiyle gelinlik tasarımı ve moda dünyasına adım attım. 


Hale Haute Couture & Bridal nasıl kuruldu şubelerinizden bahseder misiniz? 

2018 yılında Dubai’de gelinlik üzerine ilk butiğimizi açtık. Hemen ardından Amsterdam şubemizi hayata geçirdik. Hale Haute Couture & Bridal markası ile sunduğum kendi tasarımlarım kısa sürede büyük ilgi gördü. Hem taleplerin hem de katıldığımız fashion show’lardan aldığımız güzel tepki ve geri dönüşlerin ardından Türkiye’de de olmaya karar verdik ve 2019’da İstanbul Fatih’te ilk atölyemizi hayata geçirdik. 2019 yılının sonlarında da Nişantaşı butiğimizi açtık. Şuan İstanbul, Dubai ve Amsterdam şubelerimizle Hale Haute Couture & Bridal markamızla hizmet sunuyoruz.  
Tasarımlarınız nasıl ortaya çıkıyor, nasıl bir süreç var? 

Tasarımın başlangıcı bir resim veya anlatımdan yola çıkarak müşteri talebiyle şekilleniyor. Mimarlıkta olduğu gibi saatlerce çizim yapıyorum, tasarım netleşince de detayları atölyeme veriyorum.  Özetle kendi imzam olan tasarımlarımı, kendi atölyemde, kendi ekibimle hayata geçiriyorum.


Hale Haute Couture & Bridal’da hangi tarz tasarımlar yer alıyor? 

Gelinlik ve kına kıyafetleriyle başladık, sahne kıyafetleri yanı sıra business koleksiyonumuz ile tasarımlarımızı genişlettik.  Tarz olarak iddialı ve farklı tasarımlar en fazla talep görenler. Öyle ki bize gelen müşteriler Türkiye’de yırtmaçlı gelinlik bulamıyorum, işte ben elbise gibi gelinlik,  romantik gelinlik istiyorum gibi özel talepler ile geliyor. Sezon trendleri de tasarımlarımızı şekillendiriyor. Bu yıl daha çok bohem gelinlikler ve romantik fırfırlar ön planda.

Talepler doğrultusunda fırfırlı modellerin renklilerini çalıştık. Sevgililer gününde TOÇEV yararına düzenlenen festival için de kırmızısını yaptık.  O kadar dikkat çekti ki, hem kına hem sahne kıyafeti için siparişler aldık.


RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 129. sayısı, 1 Mart'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13