Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İtalya’dan Türk sağlık çalışanlarına teşekkür yemeği

05.06.2020

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği, Özel İtalyan Lisesi ve Türkiye’de aktif faaliyet gösteren İtalyan şirketleri Recordati S.p.A., Prysmian Group, Carlo Bernardini Fine Events & Catering ve Eataly iş birliği ile Covid-19’la yoğun bir şekilde mücadele eden Türk sağlık personeline geleneksel İtalyan yemeklerinden oluşan teşekkür yemeği verildi.


Türkiye ile İtalya arasındaki kadim dostluk ilişkileri, dünyanın dengelerini alt üst eden Covid-19 salgınında bir kez daha pekişti. İstanbul İtalya Başkonsolosluğu, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği, Özel İtalyan Lisesi ve Türkiye’de aktif faaliyet gösteren İtalyan şirketleri Recordati S.p.A., Prysmian Group, Carlo Bernardini Fine Events & Catering ve Eataly iş birliği ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık personeline geleneksel İtalyan yemeklerinden oluşan teşekkür yemeği verildi.


İtalya Cumhuriyet Bayramı’nın 74’üncü yıldönümünden hemen birkaç gün sonra gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’de faaliyet gösteren en iyi iki İtalyan şefi Carlo Bernardini ve Claudio Chinali’nin elinden çıkan özel menü sağlık çalışanlarına takdim edildi.


Prof. Dr. M. Sait Gönen, Elena Sgarbi, Dr. Nuri Aydın, Livio Man


BUGÜNÜ TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ARMAĞAN EDİYORUZ

Etkinlikte konuşan İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu Elena Sgarbi, “2020, ileride sosyal hayatta ve ekonomilerde birçok şeyin değiştiği bir yıl olarak anılacak. Covid-19, dünyanın dengelerini alt üst etti. Birçok can kaybı yaşandı. İtalya, salgının ilk görüldüğü ülkelerden biri oldu. Türk devleti sürecin başından bu yana İtalya’dan dostluk ve yardımlarını esirgemedi. Türk sağlık çalışanları bu süreçte hep en ön safta yer aldılar. Canlarını ortaya koydular ve vakaların yeniden sağlığına kavuşması için gece gündüz ter döktüler. Bizler de, İtalya Cumhuriyet Bayramı’nın 74’üncü yıldönümünden birkaç gün sonra kıymetli destekçilerimizle bu anlamlı etkinliği düzenleme şansı bulduk. Fiziki olarak Türkiye’deki tüm sağlık çalışanlarına yemek vermemiz imkansız ancak bu özel günü Türkiye’deki tüm sağlık çalışanlarına armağan ediyoruz.” dedi.

 

1