Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

HUAWEI maksimum mobilite için tablet ve telefonları birleştiriyor

08.07.2020

Dünyanın en güçlü 5G amiral gemisi tableti HUAWEI MatePad Pro 5G, piyasaya sürülmesinden bu yana ilgi odağı oldu. EMUI 10.1 ve Çoklu Ekran İş Birliği onu rakiplerinin en üstüne koydu. HUAWEI Share tarafından etkinleştirilen bu özellik, birlikte çalışmaları için telefonunuzu tabletle birleştirmenize olanak tanıyor.


Çoklu Ekranlı İş Birliği; HUAWEI telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarların desteklediği, platformlar arası etkileşim için cihazlarınızı sorunsuz bir şekilde birleştirme yeteneğidir. MatePad Pro 5G'de, telefonunuzun sanal bir görüntüsünü tabletinize yansıtmanıza izin verir ve bundan çok daha fazlasını da yapar.


Hiç tabletinizde çalışırken, telefonunuza gelen anlık bildirimler yüzünden yaptığınız iş kesintiye uğradı mı? Böyle bir durumda ya bildirimlere cevap vermeyi bırakmalı veya her ne yapıyorsanız kaydedip uygulamayı değiştirip, cevabınızı verip, daha sonra hangi uygulama üzerinde çalışıyorduysanız ona geri dönmemiz gerekirdi.


Ya da sunumunuzda kullanacağınız tüm notları telefonunuza kaydettiniz, ancak şimdi bunları kendinize e-postayla göndermeniz veya tekrar yazmanız gerekiyor. 2020 yılında bunun daha kolay bir yolu olmalı. Tablet, genellikle telefonunuza bağlanmak için ayrı bir kablo içermez ve bazen bulut sistemini kullanamaz yada e-posta gönderemezsiniz. Notları sadece kopyalayıp diğer cihaza yapıştırabilseydiniz her şey daha kolay olmaz mıydı?
Cihazlar arası yeteneklerle dosyalarınızı ikisi arasında kolayca taşıyabilirsiniz.


Çoklu Ekran İş Birliği internet harcamaz, bunun yerine Bluetooth ve NFC kullanır. Bağlantı hızlıdır ve nerede olursanız olun kurulabilir. Bağlandıktan sonra telefonunuz, tablette küçük bir pencere olarak görünür. Bu pencere tıpkı telefonunuz gibi görünür ve çalışır. Tabletinizdeki sanal telefonda ekranı sola hızlıca kaydırırsanız, gerçek telefonunuzda da sola hızlıca kaydırılır. Telefonun istisnasız tüm fonksiyonları erkan üzerinden bire bir gerçek zamanlı olarak kullanılabilir. Böylece, sadece tek bir ekrana odaklanmanız yeterli. Küçük pencere aynı zamanda çoklu görevler yapmanızı da sağlar.


Resimler, belgeler ve metin dahil olmak üzere dosyaları iki cihaz arasında sürükleyip bırakabilirsiniz. Kablolara veya üçüncü taraf uygulamalara gerek duymadan sürükleyip bırakın, kopyalayıp yapıştırın. Sosyal medya için resimlerinizi düzenleyebilirsiniz, böylece paylaşmadan önce mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Bir metni cihaza kopyalayabilir ve sonra daha yüksek verimlilik için diğerine yapıştırabilirsiniz.


Gerçek zamanlı bağlantı aynı zamanda daha iyi iş akışı elde etmenize de yardımcı olur.


Telefonunuzda yaptığınız her şeyi tabletinize veya tam tersine kolayca taşıyabilirsiniz. Sohbetler, fotoğraflar, e-postalar olsun, Çoklu Ekran İş Birliği ile üretkenliğinizi artırabilirsiniz.


10