Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 144. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Safiye Soyman, yeni albümü 'Nerede Kalmıştık?'ı Portaxe'de tanıttı

10.02.2020

Türk Müziğinin sevilen ismi Safiye Soyman “Nerede Kalmıştık?” isimli yeni albüm lansmanını, önceki gün Baltalimanı Portaxe’de basın mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdi.

 

“FAİK ÖZTÜRK, KLİPTE SAFİYE SOYMAN’A TEKTAŞ YÜZÜK TAKTI”

Basın mensupları ile bir araya gelen Safiye Soyman ve Faik Öztürk; “Altı şarkılık bir albüm yaptım. Albümde, iki tanesi Serdar Ortaç’a ait, biri de benim için çok önemli olan ‘Şımart Beni’ şarkısı. Bu şarkının benim için önemli olmasının nedeni; kadınların her zaman şımartılmaya ve sevilmeye layık olması gerektiği, şiddete değil.  Şiddete her zaman hayır diyoruz. Özellikle bu konuya dikkat çekmek için, Faik klipte bana tektaş yüzük taktı” diyerek kadına şiddete vurgu yaptı.


Faik Öztürk-Safiye Soyman, Banu Karaca, Umut Açıkgöz, Bülent Kaya

 

Faik Öztürk ise kadınlar her zaman şımartılmalıdır diyerek, Safiye Soyman’ın elini öperek pasta kesti ve kestiği pastayı elleriyle yedirdi. Etkinlik sonunda ise kendi elleriyle köfte pişirerek misafirlere dağıttı.


Banu Karaca, Umut Açıkgöz, Faik Öztürk,  Bülent Kaya, Safiye Soyman

 

“SAFİYE SOYMAN’DAN “NEREDE KALMIŞTIK?”

Azka Müzik etiketi ile yayımlananacak olan 6 şarkılık albümde, Serdar Ortaç’ın “Hadi Çal” ve “İsmi Lazım Değil” isimli şarkılarını yeniden yorumlayan ve 28 yıl önce seslendirdiği “Gelen Vurdu Giden Vurdu” şarkısını yeniden seslendiren Safiye Soyman’ın yeni albümünde sürprizler de yer alıyor. Söz yazarı ve besteci Hüsniye Kaya’nın şarkı haline getirdiği ve bir süre önce Faik Öztürk’le birlikte kamera karşına geçtikleri reklamın sloganı haline gelen ve albümün çıkış şarkısı olan “Şımart Beni” şarkısını da albüme ekledi.


Bülent Kaya, Lütfü Sapmaz

 

Albümde yer alan tüm şarkılara klip çeken Safiye Soyman’ın klip yönetmenliğini ise Erkan Nas üstlendi. Emircan Korkmaz’ın aranjelerini yaptığı albümde iki şarkı ise Mine Kılıç imzası taşıyor.

 

1