Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 144. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doğtaş Mobilya İcra Kurulu Başkanı İsmail Doğan, sektördeki yatırımlarını ve hedeflerini Quality Business'a anlattı

10.02.2020

Mobilya sektöründe Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika olmak üzere 4 Kıta’da 32 ülkeye ihracatı yaparak bayrağımızı gururla dalgalandırıyoruz. 


Doğtaş Mobilya İcra Kurulu Başkanı İsmail Doğan ile sektördeki yatırımları ve hedefleri ile ilgili çok güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Doğan kardeşlerin 4.sü olan İsmail Doğan markaları ile ilgili neler anlattı gelin birlikte okuyalım.   

 

İsmail Bey, Doğtaş Yatırım Holding’de 6 kardeşin 4.sü olarak göreviniz nedir? 

Öncelikle teşekkür ederim. Sizin de söylediğiniz gibi, ben altı kardeşin dördüncüsüyüm. Doğtaş Yatırım Holding’in Mobilya sektöründeki markası, Doğtaş-Kelebek Mobilya İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyorum. 


Yeni markalarınız ‘Lova Sleep’ ve ‘Ruum Store’ hakkında bilgi verir misiniz? 

Tabi ki anlatırım. Holding bünyesinde Mobilya Gurubu’nda 5 markamız var; Bunlar, Doğtaş Mobilya, Kelebek mobilya, Kelebek Mutfak. Yeni iki firmamızdan biri ‘Lova Sleep’  adını verdiğimiz bir yatak ve uyku ürünleri markamız, diğeri de e-ticaret yaptığımız ‘Ruum Store’ Bu 5 markamızda holding çatısı altında. Lova Yatak iki yıl önce hizmete girdi.  Yatak ve uyku ürünlerinde de varlığımızı ciddi anlamda hissettirmeye başladık. 
Room Store’u biraz anlatır mısınız? 

Ruum Store, e-ticaret için geliştirdiğimiz bir marka.  Şimdiki gençlerimiz oturduğu yerden sipariş vermeyi, alışveriş yapmayı daha çok seviyorlar. Bir de kendi imkânlarıyla kullanabileceği ürünler olsun istiyorlar. Günlük olarak internet sitesine girerek/online satış üzerinden alışveriş yapabilecekleri bir birim. Ayrıca kentsel dönüşüm nedeniyle evler artık daha minimal. Eskisi kadar büyük değil. Ruum Store ürünleri küçük pratik ve ekonomik ürünler. Ayrıca e-ticaret her geçen yıl ciro olarak tüm dünyada büyüyen bir sektör. Biz de ticaretin bir gereği olarak bu pazara ‘Ruum Store’ ile girdik. 


Lova Sleep nasıl doğdu?

Her eve bir yatak odası, bir genç odası giriyor. Eviniz biraz daha müsaitse misafir odası da var. Biz zaten evlerinizin yatak odası, misafir odası, çocuk odası gibi tüm ihtiyaçlarını, mobilya üretimlerimizle karşılıyoruz. Bu ürünleri zaten üretiyoruz. O zaman neden yatağını da yapmayalım dedik, tabi buna gelen yoğun taleplerin de etkisi oldu.  İki yıl önce hızlı bir karar ile ‘Lova Sleep’ adını verdiğimiz yatak ve uyku ürünleri markamızı hayata geçirdik ve sektöre hızlı bir giriş yaptık. Çok hızlı bir şekilde de büyümeye devam ediyoruz. 

  

İsmail Bey, Doğtaş Mobilya - Kelebek Mobilya/Mutfak bu markalarınızın Türk pazarındaki yeri nedir?

Valla şu anda biz Türkiye'nin ilk iki markasından bir tanesiyiz. Hedefimiz de, 2023'de lider olmak. Cumhuriyetimizin 100. yılında açık ara farkla liderliği planlıyoruz.
Gurubunuzun büyük bir ihracat potansiyeli olduğunu biliyoruz. Yurt dışındaki pozisyonunuz nedir? 

Şuanda yurtdışında 52 tane Doğtaş Mobilya, 18 tane Kelebek mağazamız var. Avrupa, Afrika, Asya ve Amerika olmak üzere 4 Kıta’da 32 ülkeye ihracatı yapıyoruz. Bunun yanı sıra Şimdi Room Store'da 

e-ticaret ile ciddi anlamda yurtdışına yayılmaya başladı. Kısacası Doğanlar Yatırım Holding olarak 4 kıtada bayrağımızı gururla dalgalandırıyoruz. Lova Yatak ise hızlı bir şekilde yurtdışına yayılmaya başladı. 5 markamız ile hem yurtiçi hem yurtdışında, her geçen gün büyüyerek yolumuza devam ediyoruz.


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 136. sayısı, 1 Ekim'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13