Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Türkiye'de ve dünyada espora damga vurmaya devam eden fastPay Wildcats espor kulübünü yaratan Orlando Carlo Calumeno, başarılarının sırrını Quality'e anlattı

31.12.2020

fastPay Wildcats; 22 oyunda yer alan 30 farklı takımı, 16 kişilik profesyonel koç ekibi, 10 kişilik idari kadrosu ve 3 Gaming House dünyanın en büyük espor takımı unvanını taşıyor.


2020 yılında Türkiye'de ve Dünya'da espora damga vurmaya devam eden ve ağırlığını iyice hissettiren fastPay Wildcats espor kulübünü yaratan Orlando Carlo Calumeno ve profesyonel ekibi şampiyonluklara, ödüllere, kupalara ve ilklere doymayarak yılı 44 kupa ve ödül ile bitirerek 2020 yılını da KUPA CANAVARI olarak üstün başarı ile taçlandırıyorlar. 

 

2020 yılının genelinde Türkiye ve yurt dışında muazzam başarılarından dolayı “Altın Zirve Ödülleri” ve “Şehrin En İyi Markaları” Ödüllerinde “Yılın espor Takımı" seçilen fastPay Wildcats kulübü 243 sözleşmeli profesyonel oyuncusu, 22 oyunda yer alan 30 farklı takımı, 16 kişilik profesyonel koç ekibi, 10 kişilik idari kadrosu ve 3 Oyun Evleri (Gaming House) ile aynı zamanda dünyanın en büyük espor takımı ünvanını da taşımaktadır.


fastPay Wildcats dünya genelinde de "GPT" Grand Plane Tree unvanı verilmiş bir kaç kulüpten biridir 

Hatırlayacağınız gibi fastPay Wildcats dünya genelinde de "GPT" Grand Plane Tree ünvanı verilmiş bir kaç kulüpten biridir. Söz konusu unvan, katıldığı müsabakalarda %90 ve üzeri kazanma oran ile oynayan espor takımlarına takdir edilmektedir.  fastPay Wildcats 2006-2012 döneminde katıldığı lig, turnuva ve maçlarda %90 ve üzeri galibiyet alarak bu özel ünvana sahip olmuştur.


fastPay Wildcats tüm takımlarında ve tüm oyunlarında sadece Türk esporculara yer veriyor 

Başarılı iş adamı Orlando Carlo Calumeno girdiği her iş ve sektörde olduğu gibi farklı yaklaşımları ile espor sektörüne de hem Türkiye hem Dünya genelinde damga vurmuştur.  fastPay Wildcats tüm takımlarında ve tüm oyunlarında sadece Türk esporculara yer verirken aynı zamanda Türk kadın esporcular içinde pozitif ayrımcılık yapmaya çalışmaktadır.  fastPay Wildcats Türkiyenin espor akademik altyapısını temsil ederek hem Milli Takımlarımıza esporcu yetiştirme misyonunu, hem de "çaylak" oyunculara etkin espor eğitimi sağlayarak "yıldızlığa" yükseltme çabalarına devam etmektedir.  

fastPay Wildcats 180.Bin taraftarı ile Türkiye’nin en önemli 16. Spor markası oldu

fastPay Wildcats aynı zamanda espor sektöründe kendi tekstil markası olan “Wildline” ile öncü marka halindedir.  fastPay Wildcats tüm sosyal medya kanallarını kullanmaktadır ve 180,000’e yakın taraftar sayısı ile Türkiye’nin en önemli 16. Spor markası olarak tanımlanmaktadır.  Kulübün kendi maskotu olan “Wildy” ise kendi sosyal medyası ve özel kostümü ile sektörde bir ilk olmuştur.  fastPay Wildcats aynı zamanda Türkiye espor sektöründe ilk kez 2-3 ve 5 yıllık uzun vadeli oyuncu sözleşmeleri yapan kulüp olarak bilinmektedir.  Kulüp  en son Zula oyununda Zula Şampiyonlar Liginin en değerli oyuncusu seçilen ve kendi bünyesinde oynayan esporcu ile 5 yıllık ek sözleşme uzatarak bir ilke daha imza atmıştır, aynı zamanda kulüp bünyesinde yer efsane Zula oyuncus Vons emekliliğini açıkladığında kendisi ile 5 yıllık menajerlik sözleşmesi imzalayan fastPay Wildcats bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiştir.
Orlando Caro Calumeno yaptığı açıklamada; “Kalıcı başarımızın sırrı oldukça basit, 82 milyon nüfuslu ülkemizde toplam nüfusumuzun %51’i yirmi beş yaş altındadır. fastPay Wildcats bu dinamik, genç, istekli ve becerikli nüfusumuza güvenerek yabancı esporcu oynatmayı reddederek sadece ve sadece Türk erkek ve kadın esporcularımızla yoluna devam ediyor ve edecek.  Tekrarlıyorum kesinlikle yabancı esporcu oynatmayacağız ve kendi ülkemizin gençleri dururken fastPay Wildcats diğer birçok Türk takımının yaptığı gibi yabancı esporcu oynatmayacak.  Başarının sırrı Türk gençlerimize odaklanarak onlara şans tanımaktan geçiyor, biz kısa vadeli başarı peşinde değiliz, uzun vadeli süreklilik arz edebilen başarı odaklıyız ve tüm takımlarımızı bu mantıkla kurmaya çalışıyoruz.  Bu platformu tüm gençlerimize açıyoruz, geriye kalan ise başarıyı arzulayan gençlerimizin bu platform yani fastPay Wildcats’i ve imkânlarını kullanarak dünya yıldızı olabilmelerinde.  Bu da sadece çok çalışarak ve vereceğimiz profesyonel eğitim ile olabilecektir. 


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 139. sayısı, 1 Ocak'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

 

14