Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 158. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Ünlü Dr. Astrolog Şenay Devi, kendisiyle ve astroloji ile tüm merak edilenleri Quality'e anlattı

01.03.2021

Fatih Sultan Mehmet’in astroloğu, dönemin önemli bilim insanı olan Ali Kuşçu büyük büyük dedem. Araştırmacı ruhum ve genetik özelliğim galiba yüce yaratanın bana bir armağanı. 


Astroloji dalında birçok eğitim almış olan ve yıldızların hareketlerinin sadece burçlarla anılmasının çok yanlış olduğunu ifade eden Dr. Astrolog Şenay Devi, kapsamlı bir eğitim hayatının ardından gökyüzündeki hareketleri yorumlamaya başlamış. Amerika ve Hindistan’daki eğitimlerinin ardından bu alanda kitaplar da yazan Şenay Devi’yle Quality okurları için güzel bir röportaj yaptık. Keyifle okuyun…


Şenay Devi kimdir, ne eğitimi almıştır, astorloji sevgisi ve bilgisi nereden geliyor dersem neler söylersiniz?

Ben İstanbul doğumluyum. Profesyonel eğitimimi ABD Kepler College ve Dirah Academy İnternational da tamamladım. Uluslararası Vedic Astroloji Başkanı Guru Profesör Gary Gomes’in ve Türkiyede Vedic Astrolog Yücel Sügen’in öğretmen öğrencisi olup uluslararası çalışma ve araştırmalarıma devam ediyorum.


Uzmanlık alanlarım Batı, Çin, Ezoterik ve Hint Astrolojisi. 2007 yılında www.astrodeha.com internet sitesini 2008 yılında ise AstrodehA Danışmanlık Merkezini kurdum. ”Hint Felsefesi üzerine” Doktora yaptım. 

2016 da Pandit Dr.David Frawleyin kurucusu ve başkanı olduğu Vedik Araştırmaları Amerikan Enstitüsünde, Ayurvedik Astroloji üzerine 300 saatlik eğitim programını başarı ile tamamladım.  

2008 yılından bu yana profesyonel olarak astroloji danışmanlığı yapmaya devam ediyorum.  Washington’da bulunan Kepler Collage Türkiye Bölüm Başkanı olarak, Batı ve Hint Astrolojisi eğitimleri görevinde bulundum. Nisan 2020'de yine ABD de onaylı çok dilli eğitim sistemini kapsayan AstrodehA Astroloji okulunun da kurucusuyum..

Biruni soyundan geliyorum, büyük büyük dedem Ali Kuşçu. Çocukluğumdan beri gökyüzü beni her zaman çok etkilemiştir. Ailemin desteği ve onların bana inanarak doğru şekilde rehberlik etmeleriyle bu anlamda çok iyi kurumlardan ve öğretmenlerden eğitim alıp, gökyüzüne öğrenci olup, yeryüzünde gökyüzüne rehberlik ediyorum.   

Ali Kuşçu’nun soyundan geliyorsunuz. Astorolji genlerinizden geliyor galiba 

Büyük bir alim olan Ali Kuşçu, Fatih Sultan Mehmet’in astroloğu, matematikçi, filozof. Tabii benim onun bilgisine yaklaşmam dahi söz konusu değil ama araştırmacı ruhum ve genetik özelliğim galiba yüce yaratanın bana bir armağanı. Masanızda usturlab görüyorum. Bunun tarihi bir hatırası, anısı var bildiğim kadarı ile?

Evet doğru. Benim için çok, çok özel ve değerli bu “Usuturlab. Silsile yolu ile ailemizde kalarak bu güne kadar geldi. Bana da babamdan hatırdır.   

 Bu usturlap büyük alim Ali Kuşçu’nun gezegen yerleşkelerini, yıldızların derecelerini gözlemleyip kayıt altına aldığı Usturlab. Ruhu şad mekanı Cennet olsun, Ali Kuşçu büyük büyük dedem oluyor. Bu nedenle de bu usturlab, benim için manevi değeri çok büyük bir hazinedir. 

Bu aleti aynı zamanda denizciler de yön bulmak amacıyla kullanırlardı. Üzerindeki matematiksel semboller, o dönemin zor şartlarında hakikaten beni, yaptığım işe bir kez daha âşık kılmaya yetiyor. Müthiş bir matematik. Batlamyus’un astronomik hatalarını düzeltmiş Ulubey’in öğrencisi Ali Kuşçu’nun soyundan gelmek benim için gerçekten büyük bir şeref. Zaman zaman ay ve güneş tutulmalarında gözlemleyebileceğim yerlerde babamın bana emanet ettiği bu güzel usturlablarla rasat etmenin mutluluğunu yaşıyorum ben de. 


2021’e girdik. 2021’de gökyüzü bize ne mesaj veriyor? 

2021 gökyüzünün bize mesajı, üstat ve aynı zamanda gelmiş geçmiş en büyük astrologlardan Ömer Hayyam’ın söylemiyle betimledim “Uyan! Uyanmak için önünde sonsuzluk var.” Ruhlarımızda görmezden geldiğimiz, kaçındığımız yüzleşmeleri yapıp ‘Ben kimim? Hayat amacım ne? Alma verme dengesini sağlayabiliyor muyum? Bu hayat aleminde yapmak istedikleri, yapılanlar neler?’ sorularını kendimize sorup iş işten geçmeden ruhlarımızı uyandırmalı, inancımız, düşüncemiz ne olursa olsun yolculuğumuz kalbimize olmalı. 2021 insanlığın yeniden yapılanması, yeni bir çağın başlangıcını ifade ederken aynı tekrarlardan uzaklaşıp önce kendimizi sevmeye başlayıp, o yok saydığımız, ihanet ettiğimiz sevginin önemini kavramamız gereken bir süreç. Bunu yaptığımızda kurban psikolojisinden çıkacağız ve hayatın içerisinde insan-ı kamil olma yolunda istediğimiz zaman nelerle mücadele edebileceğimizi ortaya koyacağız. 
Astroloji açısından ilişkilerdeki tarihler ne kadar önemlidir?

Çok çok önemlidir. İlişkiler anali dediğimiz sinasi analizi, ortaklıklar, evlilik ve beraberlikte astrolojik olarak bize yön gösteren şifrelerimizi çözmeyi sağlayan sistemlerdir. Tarih boyunca Şamanlar’dan Selçuklu’ya, Selçuklu’dan Osmanlı’ya dek eşref saati, hayırlı zamanın belirlenmesi çok önemlidir. Biz doğru insanla yanlış bir zamanda ilişkiye başladığımızda kalplerimiz kırılır, iki ruh birbirine ait olsa da farklı insanlarla mutsuz olur. O yüzden beraberliklerde, beraberliğin başlamasındaki gökyüzü konumu, gezegenlerin enerjileri o ilişkinin hangi konularda imtihan, hangi konularda güzelliklerle karşı karşıya kalacağını ortaya koyan müthiş bir matematiktir. Biz bu süreçlerde zor gezegen geçişlerinden geçerken ‘ben’ demek yerine ‘biz’ olabilmek için hırslarımız etki altında kalıp ilişkilerle ilgili noktada geçmiş deneyimlerden kaynaklı yaraları birlikte olduğumuz insana yansıtmamayı öğrenmemiz gereken günlerdeyiz. Özellikle de mart sonuna kadar. İstenmeyen ayrılıklar, pişmanlıklar ve keşkelere yenilerini eklememek için... 


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 141. sayısı, 1 Mart'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


14