Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 160. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Serap Çınar, kendi adına kurduğu Serap Çınar Kozmetik ile yurt içi ve yurtdışında dikkat çekiyor

05.05.2021

Serap Çınar, Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım eğitimi aynı zamanda halkla İlişkiler eğitimi almış girişimci bir iş insanı. Ancak, güzellik merakı onu bu sektöre yönlendirmiş. Dört sene güzellik merkezlerinde bir yandan çalışıp bir yandan da eğitim şart diyerek 17 kurs bitirip, sertifikalar almış. Bu da yetmemiş, Uluslararası Yeni Pazar Üniversitesinde Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı eğitimi almış. Ardından da 4 yıl önce kendi adını verdiği Serap Çınar Kozmetik’i kurarak Nişantaşı’nda ilk merkezini açmış. Günümüzde Arnavutköy, Bebek, Berlin, Adana, Bakırköy, Belçika, Üsküdar, Makedonya ve Trabzon gibi hem yurt içi hem yurtdışı şubeler peş peşe gelmiş. 


Kalıcı makyaj mağdurlarına çare olmak misyonum oldu

Rumelihisarı Şubesinde muhteşem boğaz manzaralı kliniğinde sohbet ettiğimiz Serap Hanım, gelen müşterilerinin birçoğunun kalıcı makyajdan mağdur olduklarını görünce, hem bu insanların sorunlarını çözmek hem de doğala dönmek amacı ile arayışa girmiş. Kimyager ve teknik elemanlar bulup Ankara’da bir laboratuvar açan Serap Çınar,  Tamamı Sağlık Bakanlığı onaylı saç şampuanı, kaş, kirpik ve sakal vitaminleri üretmeye başlamış. Serap Hanım, 30 çeşit doğal yağ ve bitkilerden elde ettiği ürünlerinin en büyük özeliğini ise;  ‘Ürünlerimizin içinde hiçbir kimyasal yok, tamamen doğal ve Sağlık Bakanlığı onaylı. Dolayısı ile ürünlerimizin hiçbir yan etkisi yok, herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir.’ 
İnsanlara dokunmak ve sorunlarını çözmek en büyük mutluluğum

Aynı zamanda eğitimler vererek öğrenci yetiştirip, sertifika da veren Serap Çınar, bizce çalışan ve üreten kadınlarımızın en güzel örneklerinden biri. Serap Çınar; “İnsanlara bire bir dokunmak ve sorunlarını çözmek benim en büyük mutluluğum. İşimdeki şeffaflık ve danışanlarımızın memnuniyeti en büyük referansımız. En büyük destekçim ise hiç şüphesiz eşimdir. Ürettiğimiz şampuan ve vitaminleri ihraç etmenin gururunu yaşıyorum.” Dedi.


15