Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Dudu Yeşilçam ve Nijeryalı ortağı Gbenga Noble’nin hayata geçirdiği GT Lounge'ın başarı dolu hikayesi Quality sayfalarında

01.07.2021

İstanbul’un hatta Türkiye’nin 1 numaralı Afrika restoranı olan GT Lounge, yeni konseptiyle A kalite servisinden ödün vermeden hizmetine devam ediyor.İstanbul Şişli’de Afrika kökenli vatandaşlara A kalite hizmet veren GT Lounge, yeni konseptiyle, yine çok ses getirecek. Yaklaşık 4 yıl önce Dudu Yeşilçam ve Nijeryalı ortağı Gbenga Noble’nin hayata geçirdiği GT Lounge, Afrika kökenli vatandaşların 1 numaralı tercihi oldu. R&B ve Afrika müzikleriyle eğlenenler, özellikle yerel yemekler konusunda da aradığını bulmuş durumda. İstanbul’un hatta Türkiye’nin 1 numaralı Afrika restoranı olan GT Lounge, yeni konseptiyle A kalite servisinden ödün vermeden hizmetine devam ediyor. 


“Misafirlerimizi ağırlayacak yer bulamıyorduk”

Gbenga Noble ile 9 yıl önce tanışan ve Nijerya’ya ticaret yaparak ortaklıklarına başlayan Dudu Yeşilçam, 6 yıl boyunca çelik kapı başta olmak üzere Afrika’ya birçok ürün yolladıklarını söyledi. Afrika restoranı açma fikrine de değinen Dudu Yeşilçam, “Afrika’ya ticaret yaparken birçok önemli dostluklar kurduk. Gerek Gbenga’nın gerekse de benim çok fazla ziyaretçim oluyordu. Tabii ki ziyaretçilerimiz İstanbul’a geldiğinde onları iyi bir şekilde ağırlamamız gerekiyordu. Sonrasında Afrika kökenli vatandaşlara hizmet veren bir yer bulduk ancak A kalite bir yer değildi. Burayı gözlemledik ve ne yapabileceğimizi düşündük. Sonrasında ise atılımımız başladı ve yavaş yavaş bu noktaya geldik. Şu anda gerek yemekleri gerekse de müziğiyle, İstanbul’da hatta Türkiye’de bu konseptteki en iyi yer GT Lounge” dedi.
“Yerli müşteri alacağız ancak alacağımız müşteriyi bilmemiz lazım”

GT Lounge’un açılışını yaptıktan sonra buraya büyük bir ilgi olduğunu ifade ederek devam eden Dudu Yeşilçam, “Güzel bir çizgi yakaladık. İlk kez Afrika kökenli vatandaşlara bu uygulamayı yaptık. 3 yıl içinde iyi bir çizgiye ulaştık. Pandemi nedeniyle değişikliğe gittik ve dekorasyonu baştan aşağı yeniledik. . Oturmuş bir müşteri kitlemiz var. Gelen talep nedeni ile yerli müşteri için de rezervasyon ile sınırlı sayıda yerli müşteri alacağız. Türklerin GT Lounge’a çok ilgisi var. Mekana girenler zaten farklı bir ambiyansta olduklarını hissediyorlar. Bugüne kadar yerli müşteri sayımız 5’i geçmemiştir. Şimdi kapıları açacağız ancak bildiğimiz misafirleri kabul edeceğiz. Afrika kökenli müterilerimizin rahatsız olmaması lazım. Bizim mekanımızda kimse kimseye karışmaz. Tatsızlık yaşamadan eğlenebiliyorlar. Kimsenin kimseyle işi yok. Bunu bozmadan buraya kadar getirdik ve bundan sonra da bu çizginin dışına çıkmamak için atacağımız adımları dikkatli ve tedbirli atacağız. 

 


“Her ay Paris ve Londra’dan 40 kişilik grup geliyordu”

GT Lounge’daki eğlencenin çok üst düzey olduğunu da sözlerine ekleyen Dudu Yeşilçam, “Bir müşterimiz daha önce mekânımızda doğum günü partisi vermişti. Orada bulunan bir arkadaşı bunu gördü ve sonrasında arkadaşlarına anlatmşı. Bu kişi yurt dışında yaşıyormuş. Ardından her ay Paris ve Londra’dan 30-40 kişilik gruplar doğum günü kutlamak için gelmeye başladı. Tamamı Afrika kökenli kadın olan bu grupların otelinden teknesine kadar her isteklerine yardımcı oluyorduk. Burada doğum gününü kutlayıp ardından geri dönüyorlardı. Burada Afrika ve dünya mutfağı ağırlıklı bir konseptimiz var. İnsanlar Türkiye’ye gelip burada kendilerini evinde gibi hissediyor. Kendi kültürlerini yaşıyorlar, kendi müzikleriyle dans ediyorlar” diyerek hizmet kalitesini anlattı.
“Her şey Afrika müziği çalmamla başladı!”

Geçmişte Beyoğlu’nda da birçok mekân işleten Dudu Yeşilçam, bu konsepte geçişiyle ilgili olarak ise “Geçmişte DJ’lik merakım içindeydim. R&B tarzı müzikler çalıyordum ama bir gün bir kadın bana Afrika müzikleri verdi ve ‘Bunları çal’ dedi. Ben Afrika müzikleri çalmaya başlayınca durum dikkat çekti. Böyle olunca da bir kitle yakaladım. Benim tanınmamın sebeplerinden birisi de onların müziklerini çalmak. Gbenga ile de bu şekilde tanıştım ve sonrasında birlikte ticarete başladık. Şu anda da aile gibi olduk. Benim ailemi tanıyor, ben onun ailesini tanıyorum. Uyum içinde çalışıyoruz. Şu anda İstanbul’da hatta Türkiye’de Afrika kökenli vatandaşlara yönelik en iyi hizmeti veren biziz” diyor.


“GT Lounge elimizi güçlendiriyor”

Gbenga Noble ile geçmişte Afrika ülkelerine yaptıkları ticaretin de devam ettiğinin altını çizen Dudu Yeşilçam, “Nijerya’dan ve diğer ülkelerden sürekli farklı şeyler istenebiliyor. Bu nedenle Afrika’ya olan ticaretimizi sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra GT Lounge da bizim elimizi kuvvetlendiriyor. Bize güveniyorlar. Buraya iş adamları ve devlet görevlileri geldiği zaman GT Lounge’da ağırlıyoruz. Onların da İstanbul’da kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlıyoruz. Para gönderip ‘İstanbul’dan bana daire alır mısın?’ diyenler var. Aynı şekilde Avrupa’dan da bu tarz talepler geliyor.  Biz bu güveni sağladık. GT Lounge’da da farklı bir konsept kurduk. Büyük localarda misafirlerimiz rahat şekilde eğlenebiliyor. Buraya gelenler, rahatsız edilmeyeceğini ve A kalite hizmet alacağını bilerek geliyor. Pandeminin ardından yine Afrika kökenli vatandaşlara yönelik önemli projelerimizi sürdürmeyi düşünüyoruz” diyerek devam etti.


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJ VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 145. sayısı, 1 Temmuz'dan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


13