Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İzmir’de açılan Dünyagöz İzmir hastanesi ‘Sağlık Turizmi Üssü’ olma hedefiyle yola çıktı

01.07.2021

Dünyagöz, İzmir ve çevre illerden gelecek 10 milyon hastaya hizmet vermeyi hedefliyor


Türkiye’de branş hastanesi denildiğinde ilk sırada Dünyagöz Hastanesi geliyor. 2021 yılı ile birlikte Dünyagöz Hastanesi 25. yaşını kutluyor. Ülkemizin birçok bölgesinde hastaneleri bulunan Dünyagöz, geçtiğimiz ay İzmir hastanesinin kapılarını açmanın gururunu yaşıyor.  


Dünyagöz’ün Türkiye’de 21, yurt dışında ise 9 sağlık yatırımı bulunuyor. Hız kesmeden devam eden bu yatırımların toplamı 1 milyar dolara yaklaştı. 35 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen ve yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayan Türkiye’deki 21’inci hastane ise İzmir’de hizmete girdi. Dünyagöz, İzmir hastanesi ile Türkiye’nin ‘Sağlık Turizmi Üssü’ olma hedefiyle yola çıkarken, İzmir ve çevre illerden gelecek 10 milyona yakın hastaya da hizmet vermeyi planlıyor. 
Tam donanımlı bir hastane

İzmir'in doğasına uygun şekilde planlanan hastanede yaklaşık 12.000 m²’lik kapalı alan, ayrıca çocuklar için özel alanlar ve hasta yakınları için bekleme bölgeleri bulunuyor. 

Akıllı binasında her türlü teknolojik alt yapının düşünüldüğü, lazer ve genel ameliyathanelerden, hastalıkların teşhisinde büyük önem taşıyan tetkik cihazlarına kadar tüm donanımın dikkatle hazırlandığı Dünyagöz İzmir, binlerce vaka deneyimine sahip medikal kadrosu ve güler yüzlü personeli ile İzmirlilerin, gözün tüm branşlarında eksiksiz teşhis ve tedavi almalarını sağlıyor.

İzmir ve çevresinde yaşayanların yanı sıra farklı dillerde hizmet veren geniş kadrosu ile dünyanın her yerinden gelen halkımıza yabancı uyruklu turistlere tedavilerini en iyi şekilde almalarını sağlayan Dünyagöz İzmir, grubun sağlık turizmiyle öne çıkan şubelerinin arasında yer almayı planladık. 
Dünyanın gözü İzmir’de olacak!

Dünyagöz, yurt içinden ve yurt dışından toplam 160 ayrı ülkeden gelen hastalarına konforlu sağlık turizmi deneyimini sunmak için çalışıyor ve coğrafya olarak Asya ile Avrupa arasında adeta bir köprü vazifesi görüyor. Dünyagöz’ün, Avrupa’daki temsilcilikleri, ‘Online Rezervasyon Sistemi’ ve 15 farklı dilde hizmet veren 150 kişilik çağrı merkezi ekibi ile günde yaklaşık 10 bin hastadan gelen bilgi ve randevu taleplerini karşılıyor. Hastanelerde hastalara kendi dillerinde hizmet veriliyor.

Bugün 200 bin metrekare kapalı alana sahip hizmet ağı bulunan Dünyagöz Hastaneler Grubu, Türkiye’de 21 hastanesiyle hizmet verirken, yurt dışında; Almanya, Hollanda, Azerbaycan, Gürcistan, Bosna Hersek, Kırgızistan ve Kosova’da ise 9 farklı noktada ileri ve güncel teknoloji ile göz sağlığı hizmeti veriyor. Yurt dışı yatırımları ile ilgili detaylı çalışmalarını sürdüren Dünyagöz, hem hizmetiyle hem de kurumsal kimliğiyle ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu çok yakında Bulgaristan, Romanya ve Özbekistan’da yapacağı yatırımlarla atılımını sürdürecek.


Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlar ve bilimsel çalışmalarla dünya tıp literatürüne katkıda bulunan Dünyagöz, bünyesinde bulunan ‘Göz Onkoloji Merkezi’ ile tüm dünyadan gelen hastalarına kapılarını açıyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu bünyesinde şu anda dünyada göz sağlığı alanında kullanılan son teknoloji cihazlar yer alıyor. Böylece hastalara kişiye özel tedavi imkânları sunulabiliyor ve hastalar sosyal yaşamlarına en kısa sürede geri dönebiliyor.  

En büyük etken iyi referanslar ve yatırım 

Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da toplam 160 ülkeden hasta ağırlayan Dünyagöz, bu noktada sağlanan hizmetin kalitesi ve sağlanan hizmetin bir referans noktası haline gelmesi ile de yurt dışındaki bilinirliğini her geçen gün artırmakta. 


Dünyagöz, iyi referansları ve kurum olarak yaptığı ciddi yatırımlar ile sağlık turizminde her yıl hasta sayısını arıttırırken, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da Dünyagöz’ü olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.


Dünya görmeye değer

Dünyagöz ayrıca sağlık sektöründe sosyal medyayı en aktif ve etkin kullanan kurumlardan biri. Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun Facebook sayfası milyonlara yaklaşan beğeni oranına sahip. Hastalara ve takipçilere göz sağlığıyla ilgili 7/24 interaktif bilgi paylaşımında bulunan Dünyagöz, ‘Dünya Görmeye Değer’ Sloganıyla başladığı yolculuğa 25 yıldır emin adımlarla devam ediyor.


ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 145. sayısı, 1 Temmuz'dan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13