Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doctors Hair Center kurucusu Yeşim Alkan aşılamanın sağlık turizmine olan etkilerini anlattı

01.07.2021

Aşılanmanın Türkiye’de ve dünyada artması sağlık turizmine olan talebi artırdı. Doctors Hair Center olarak en iyi olmaya ve ülkemizi temsil etmeye hazırız.


Türkiye’de toplam yapılan aşı sayısı 31 milyonu geçti. Aşıların artması ve ülkemizde normalleşme adımlarının başlaması her sektörü olumlu etkilediği gibi medikal turizmi de hareketlendirdi. Doctors Hair Center olarak bizler de normalleşme adımında Kovid-19 kurallarına ve bulaşma riskine karşılık tedbirlerimizi aldık. Bu durum hem hasta sayımızı hem de motivasyonumuzu artırdı. Rakamlarla da bunu belirtmek gerekirse geçen aylara göre yabancı hastaların kliniğimize ziyareti yüzde 30 oranında arttı. 


Saç ekimi, estetik operasyonlar, göz tedavileri, tüp bebek merkezleri derken sağlık alanında tercih edilen bir ülke hâline geldik. Bunu hemen hemen birçok hekimden duymak mümkün. Bu başarıyı elde ederken ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmek için yeni düzenlemeler ve birtakım şartlar getirildi. Bu anlamda kliniklerde çalışan personelin yabancı dil yeterliliğinden hastaların konaklayacağı yerlerin kalite standartlarına kadar her detay önem kazandı. Bu koşulları sağlayan birçok klinik uygun şartları yerine getirerek ruhsat başvuruları yaptı ve gereken belgeleri aldı. Peki, Doctors Hair Center olarak biz neler yaptık? Uluslararası kapılar açılmaya başlamışken düzenlemelerde belirtilen tüm şartları yerine getirdik ve ülkemize giren hiçbir turistin mağdur olmaması için birçok önlem aldık. Aşı ya da HES kodu kontrolleriyle misafirlerimizin sağlık güvenliğini sağladık. Bu durum hem yurt içinde hem de yurt dışında bize olan güveni artırdı. Çünkü bir kişiye verdiğimiz hizmet kısa zamanda birçok kişiye ulaşan memnuniyet hâline geliyor. 
AŞILANMA BİTİNCE TALEP ARTACAK

Avrupa’nın en büyük ve modern hastaneleriyle hizmet eden Türkiye, pandemi döneminde de sağlık alanında dünyada en çok konuşulan ülkeler arasında yer aldı. Öyle ki dünya sadece pandemiyle uğraşırken biz de estetikten saç ekimine ve obeziteye kadar birçok tedavi aksatılmadan devam etti. Şimdi Kovid-19’dan kurtulmamıza sayılı günler kala, aşı kampanyalarımızda hız kazanmışken bizler de sağlık turizminde büyük çıkışa hazırlanıyoruz. Çünkü aşılama bitince sağlık hizmetine var olan talep daha da artacak. 


MERDİVEN ALTI YERLERE DİKKAT

Pandeminin ardından tüm bunlar olurken bir yandan da bu olumlu havayı dağıtarak işini suistimal edenlere de değinmeden geçemeyeceğim. Her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de kanayan yara illegal çalışan estetik merkezleri. Bu konuya çok önem veren Sağlık Bakanlığı Kovid-19’un üstesinden gelmeye çalışırken bir yandan da merdiven altı bu merkezlerle mücadele etmeye çalışıyor. Dolayısıyla medikal turizmde tercih edilen yerleri araştırmak da fayda var. Burada hepimize düşen en önemli görev her zamankinden daha fazla çalışarak, yaptığımız işi en iyi yapmak ve dünyadaki geleceğimizi planlamak. Doctors Hair Center olarak uluslararası kapılar açılırken iddialıyız ve buradayız diyoruz.


ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 145. sayısı, 1 Temmuz'dan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

16