Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Negatif Duyguların Pozitif Gücü raflarda

14.07.2021

Evrensel bir arayış olan mutluluğa giden yolu bambaşka bir bakış açısıyla ele alan yazar Dr. Tim Lomas’ın, ilham verici kitabı Negatif Duyguların Pozitif Gücü Epsilon logosuyla okurların karşısına çıkıyor! Neşe, sevinç gibi duyguların yanı sıra öfke, kıskançlık, üzüntü gibi negatif duyguların da deneyimlenmesinin doğal ve gerekli olduğuna odaklanan Lomas, mutluluk ve gelişmeye giden yolda bu duyguların bir basamak işlevi görebileceğini de ortaya koyuyor. Negatif duyguların pozitif yönde kullanılması için bir rehber niteliği taşıyan ve İngiliz Psikoloji Derneği 2017 Yılı Kitap Ödülü’nü alan Negatif Duyguların Pozitif Gücü, duygu durumunuzu değerlendirme şeklinizi kökten değiştirecek.


Dr. Tim Lomas’ın, Epsilon logosuyla okurlara ulaşan kitabı Negatif Duyguların Pozitif Gücü, evrensel bir arayış olan mutluluğa yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Pozitif duygular gibi negatif duyguların da hayatımız üzerindeki olumlu etkilerini su yüzüne çıkaran Lomas, negatif düşüncelerin yarattığı karanlık döngüde hapsolan herkes için daha aydınlık bir yaşamın yolunu çiziyor. “Endişeli düşünceleri, karamsarlığı kafamızdan atamazsak mutluluğu nasıl yakalayabiliriz?” sorusuyla yola çıkan kitap, büyümeye giden yolda okurlara rehberlik ediyor. 


Hepimiz neşe ve sevinç dolu bir hayat yaşamak isteriz ancak bu idealden mahrum kaldığımızı hissettiğimizde, sık sık üzüntü duyabiliriz. Zaman zaman öfke ve kıskançlık gibi “karanlık” duyguları karakter kusurları veya ciddi hastalıkların işaretleri olarak bile değerlendirebiliriz. 


Negatif Duyguların Pozitif Gücü’nde bu “negatif” duyguları deneyimlemenin aslında doğal olduğunu anlatan Dr. Tim Lomas, mutluluk ve gelişmeye giden yolda bu duyguların kişiye hizmet edebileceğini de ortaya koyuyor. Üzüntü, kaygı, öfke, suçluluk, kıskançlık, can sıkıntısı, yalnızlık ya da ıstırabın neden olduğu bir ruhsal bozukluktan nasıl kurtulabileceğimize; daha da önemlisi bu kurtuluştan sonra hayatımızı pozitif yönde nasıl değiştirebileceğimize dair ipuçları veriyor. Duygu durumunuzu değerlendirme şeklimizi kökten değiştiren Negatif Duyguların Pozitif Gücü, gerçekten istediğimiz şeyleri ve olmayı arzuladığımız kişiyi keşfetmek için karanlık duyguları nasıl kullanabileceğimizi öğretiyor. 


Dr. Tim Lomas’ın kaleme aldığı Negatif Duyguların Pozitif Gücü, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 


4