Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Alaçatı'da Fransız ve Akdeniz mutfağının buluşma noktası: Cherie

16.07.2021

Kalabalıktan uzak, geniş ve huzurlu bir bahçenin koynunda yerini alan Cherie, Fransız ve Akdeniz mutfağından özel lezzetler sunuyor. 


Çeşme Alaçatı’nın kalabalıklardan uzak ve huzurlu bir noktasında konumlanan Cherie, kendine has bahçesinde sabah, öğle ve akşam yemeklerini adeta bir şölene dönüştürüyor. Neni Brasserie’nin kurucuları Ayhan Güneş, Mustafa Taşan, Ozan ve Başak Balaban’ın Alaçatı’nın en özel noktasında hayat verdikleri Cherie, geniş ve iyi tasarlanmış bahçesiyle de konuklarına özledikleri sükuneti sunuyor.


Tasarımı mimar Hale Akdemir Şener tarafından yapılan Cherie, Alaçatı’nın o mistik ve Akdenizli ruhunu yansıtırken, aynı zamanda incelikle tasarlanmış, modern zamanlara vurgu yapan dokunuşlarıyla da dikkat çekiyor. Mini bir tünelden geçilerek girilen mekan, adeta dünyanın kalbine giriyormuş hissi yaratıyor. Mekanın ilgi odağı ise hiç kuşkusuz, leziz kokteylleriyle üne kavuşan barı.
Asırlık ve bilge bir zeytin ağacının gölgesine yaslanan Cherie, haftanın yedi günü 10:00 - 01:00 saatleri arasında azami 140 konuk ağırlayabiliyor. Mekanda hafta içi ve hafta sonu farklı konseptlerde organize edilen DJ performansları ise konuklara yemekler kadar leziz bir müzik ziyafeti de sunuyor.


Restoranın, günlük olarak temin edilen yerel malzemelerin ağırlıkta olduğu lezzetli menüsünde, şef Aydın Demir’in imzası bulunuyor. Zengin seçenekleriyle dikkat çeken mönüde neredeyse yok yok. Kahvaltıda Cherie Benedict, Egg Benedict, Belçika Waffle, Pancake, Crepe ve Omlet çeşitleri, Taze Kruvasanlar, Kahvaltı Bowl’ları.. Başlangıçlarda Somon Tartar, Keçi Peynirli Karamelize Soğanlı Tart, Provençal usulü Izgara Enginar… Ana yemeklerde Izgara Somon, Odun Ateşinde Kaburga, Dana Madalyon, Cordon Bleu, Dijon Chicken Tenders ilk göze çarpan lezzetler arasında bulunuyor.. 

6