Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 147. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Doctors Hair Center kurucusu Yeşim Alkan, 'yaz aylarında saç ekimi' ile ilgili kafanıza takılan sorulara açıklık getirdi

26.07.2021

Yaz aylarında saç ektiren bir kişi işlemden 10 gün sonra rahatlıkla şapka kullanarak tatilini yapabilir ve denize girebilir.


Karantina dönemiyle geçen yoğun bir senenin ardından nihayet aşılamanın verdiği sonuçla mutlu bir yaza kavuştuk. Birçok kişi için tatil anlamına gelen yaz ayları bazıları içinse bakım zamanı. Özellikle saç ekimi düşünen birçok hasta tarafından “Yaz aylarında saç ektirilebilir mi? Saç ektirdikten sonra denize veya havuza girilebilir mi?” gibi soruların cevabı araştırmaya başladı. Hatta hem tatil hem de saç ekimi düşünenler bu sorular arasında kafa karışıklığı yaşadığından ya saç ektirmekten ya da tatilinden vazgeçiyor. Peki, ikisinin bir arada olması mümkün mü? Saç ektiren kişi denize girebilir mi? Gelin birlikte bakalım…


Doctors Hair Center ailesi olarak hem karantina döneminde hem de aşılamanın arttığı ve nefes almaya başladığımız yaz döneminde de aynı hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz bu titizlikle çalışmalarımıza yön verirken doğru bilinen yanlışlar hastaların kafasını karıştırabiliyor. Yaz aylarında estetik uygulamalarına özellikle saç ekimine karşı toplumda ön yargı var ve bunların çoğu da kulaktan dolma bilgiler. Oysa saç ekiminin dört mevsim uygulanan ve cerrahi olmayan medikal estetik bir uygulama olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. 


Saç ekimindeki gelişen son teknik ve teknolojiler sayesinde cerrahi olmadan insanlar sadece lokal anestezi altında konforla işlemlerini yaptırabiliyor ve yeni tekniklerle iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşiyor.




SAÇ EKTİREN DENİZE GİREBİLİR Mİ?

Yazın saç ektirme konusunda en çok tedirginlik yaşayanlar genelde denizden vazgeçemeyenler oluyor. Oysa deniz ekilen saça zarar vermiyor. Saç ektiren bir kişi işlemden 10 gün sonra rahatlıkla şapka kullanarak tatilini yapabilir ve denize girebilir. Bu süreçte görüntüsü tamamen toparlanmış olur ve tuzlu deniz suyu iyileşmeye katkı sağlar. Burada önemli olan ekilen bölgenin direk güneş ışığına uzun süre maruz kalmamasıdır. Hastalarımız şapkası ile gönül rahatlığı ile tatillerini yapabilir.


AŞILAMA SAĞLIK KONUSUNDA GÜVENİ ARTIRDI

Aşılanmanın arttığı bu dönemde yabancı turistlerde estetik ve tatil için ülkemize gelmeye başladı. Türkiye aşı konusunda birçok dünya ülkesine göre nüfusa oranla en hızlı aşılama yapabilen bir ülke konumunda. Bu durum ülkemize sağlık konusunda duyulan güveni de artırdı.


Doctors Hair Center ve Nişantaşı Polikliniği olarak Plastik Cerrahımız Dr. Toygar Ünveren ve Medikal Estetik Doktorumuz aynı zamanda da Mesul Müdürümüz Dr. Aziz Kılıç ile birlikte başarılı işlemlere imza atmaya devam ediyor, ülkemizi dünyanın her yerinde temsil ediyoruz.


Devletten aldığımız destek sayesinde klinik olarak 154 ülkede Türkiye’yi temsil etme fırsatımız olduğu için gururluyuz. Medikal direktörlüğünü üstlendiğim bu kliniğin her geçen gün daha da büyümesi ve ülkemize turizm konusunda katkı sağlaması beni gururlandırıyor. Tüm bu çalışmalarımızı sürdürürken bize her zaman destek olan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Serdar Dağ’a teşekkürlerimi sunuyorum.


16