Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Sanatta Engel Yok Derneği’nin sergisi ziyaretçilerini bekliyor

16.09.2021

Sanatta Engel Yok Derneği yeni resim sergisiyle önceki gün İstanbul ve Bursa’da eş zamanlı olarak kapılarını sanatseverlere açtı. 41 sanatçının eserlerin sergilendiği karma sergi dün akşam Estetik International İstanbul Quasar’da gerçekleşen açılışta ziyaretçisiyle buluştu.

 

Sanatta Engel Yok Derneği işbirliğiyle gerçekleşen sergi, Estetik International’ın İstanbul Quasar ve Bursa şubelerinde 5 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.


Sevgi Ataman, Gülseren Zanbak, Gülay Yedekçi, Yasemin Gülderen Zanbak, Fırat Tanış


Sanatta Engel Yok Dernek Başkanı Ressam Yasemin Gülderen   Zanbak: “Derneğin sadece engelli bireylerin değil herkesin derneği olduğunu belirterek, sanata ulaşmak isteyen ancak birçok farklı engelle karşılaşan bireylere de kapılarının açık olduğunu vurguladı. Engelli bireylerin hak ve özgürlüklerinin korunması derneğimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Ayrıca dernek bünyesinde ücretsiz kurslar da veriyoruz.” diyerek büyük alkış topladı.


Yasemin Gülderen Zanbak, Sevgi Ataman, Nergis Kumbasar


Ressam Ayşe Işık ayağıyla yaptığı resimle sanatseverlerin beğenisini topladı. Açılışın sonlarına doğru etkinliğe görüntülü bağlanan usta ressam Devrim Erbil, emeği geçen herkesi tebrik etti.
Gelirinin engelli bireylere bağışlanacağı sergi, engelli bireylerin hayatında fark yaratmak için kullanılacak. Sergi açılışına katılan ünlü isimler arasında; Mengerler Bostancı Genel Müdürü Sevgi Ataman, Fırat Tanış, Nergis Kumbasar, Ozan-Selcan Orhon ve Günay Musayeva vardı.

1