Ekim sayımız çıktı! 


Dergimizin 148. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Meleklerin Payı’na Gourmand World Cookbook Awards’dan Dünyanın en iyisi 2021 ödülü

20.09.2021

Altın Örümcek Yılın En İyi Bloğu ödülünün sahibi Dr. Burkay Adalığ’ın kaleme aldığı Meleklerin Payı, uzun yıllar sonra yazılan ilk Türkçe viski kitabı olmasının yanı sıra, bugüne kadar yazılmış en kapsamlı Türkçe viski kültürü rehberi olma özelliğini taşıyor. Epsilon logosuyla okurlarla buluşan Meleklerin Payı, yemek kitaplarının Oscar’ı olarak anılan ve uluslararası gastronomi dünyasının en prestijli yarışmalarından biri olan Gourmand Cookbook Awards 2021’de, içecek kültürü kategorisinde Dünyanın En İyisi (Best in the World) unvanına hak kazandı. 


Viski kültürü ve distile içkiler uzmanı Dr. Burkay Adalığ’ın, ödüllü bloğuyla aynı adı taşıyan kitabı Meleklerin Payı, geçtiğimiz yıl Epsilon tarafından yayımlandı. Yazarın sadece bir içkiyi değil, bir kültürü öğrenmek için çıktığı kişisel yolculuğunu anlattığı Meleklerin Payı, Adalığ’ın tutkusu ve bilgisiyle geniş kapsamlı bir Türkçe viski referans kitabı olarak gastronomi dünyasında önemli bir yer tutuyor. 


Viskinin tarihini, üretimini ve nasıl değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Meleklerin Payı, kurulduğu 1995 yılından bu yana yeme-içme dünyasının prestijli kitap ödülleri olarak kabul gören Gourmand Cookbook Awards tarafından ödüllendirildi. 80 ülke ve bölgeden kitapların katıldığı yarışmada Meleklerin Payı, içecek kültürü kategorisinde Dünyanın En İyisi 2021 unvanını kazandı. Yarışmanın ödül töreni, kasım ayında Paris’te gerçekleşecek. 


Dr. Burkay Adalığ’ın Meleklerin Payı adlı kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 


4