Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 149. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

DasDas’ın yeni sergisi 'Kutlama' 23 ekim'de kapılarını açıyor

20.10.2021

Anadolu yakasında kültür sanat ve eğlencenin nabzını tutan DasDas, son dönemde tiyatro ve müziğin yanı sıra dijital sanatlara verdiği önem ile dikkat çekiyor.  DasDas, şimdi de 23 Ekim’de kapılarını açacak Disyon işbirliğindeki ‘Kutlama’ sergisine ev sahipliği yapıyor.


DasDas; ‘Parallel Universe’, ‘Multiverse Portal’ ve ‘Moving Nature’ın ardından yepyeni bir sergi ile ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor. 17 genç Disyon sanatçısının 20 eseri ve Selin Uyar’ın kişisel sergisinin yer alacağı ‘Kutlama’ 23 Ekim’de açılıyor.


Yeni nesil bir sanat platformu olan Disyon, genç sanatçıların yaratıcı kimliklerini inşa etme becerilerini desteklemeyi umuyor. Ulaşılabilir sanat anlayışını benimseyen Disyon.com'un ilk edisyon seçkisinde Barış Kefeli, Baturalp Yılmaz, Can Sever, Juki, Ceren İdil, Dila Yumurtacı, İdil Dursun, Eylül Ezik, Ecemnaz Dalmaz, Gözde Mutluer, Ilgın Uçar, Kıvılcım Güngörün, Lisa Odette, Melis Büyükbaş, Selin Uyar, Selver Yıldırım, Tolga Tarhan’dan oluşan 17 sanatçının, müze arşiv standartlarındaki edisyon seçkisi ve Selin Uyar'ın yağlıboya eserleri 23 Ekim – 5 Ocak tarihleri arasında DasDas’ta görülebilecek. DasDas, karanlık manzaraların içinde kalmış renkleri gün yüzüne çıkartarak onları çoğaltmayı ve kutlamayı hedefleyen sergiyle beraber NFT, blockchain ile sanat ilişkisi konulu konuşma ve panelleri de ekim ve kasım ayı boyunca ziyaretçilerle buluşturacak.

4