Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

HONOR, her 28,5 saniyede bir akıllı telefon üretebilecek

09.11.2021

HONOR, Çin’de amiral gemisi cihazlarını üreteceği ve yapay zeka destekli yeni merkezini açtı. Otomatik üretim teknolojisiyle donatılan tesis, her 28,5 saniyede bir yeni bir akıllı telefon üretme kapasitesine sahip. 


Küresel akıllı cihaz üreticisi HONOR, şirketin kendi kendini finanse eden ilk fabrikası HONOR Akıllı Üretim Endüstri Parkı'nı Çin’de hayata geçirdi.  Bu merkez, yeni ürün kalite kontrolünün sertifikasyonu, amiral gemisi cihazlarının üretimi ve yeni teknolojilerin yanı sıra teknoloji kuluçka merkezleri ve HONOR'un yapay zeka üretim kapasitesinin oluşturulmasına ortam sağlayacak. HONOR’un yeni tesisi, küresel tüketicilere birinci sınıf ürünler sunarken, şirketin sınıfının en iyisi kullanıcı deneyimi sağlama hedefini destekleyecek.  


HONOR Device Co. Ltd. CEO'su George Zhao, “Premium teknolojik ürünler sağlayıcısı olarak, lider bir küresel marka olma yolculuğumuza devam ederken, güvenilirlik ve kalite standartlarımızı sağlamak bizim için her şeyden önemli olacak. Genişleyen ürün yelpazemizin en yüksek kalitede olmasına imkan verecek yeni üretim tesisimizi açmaktan gurur duyuyoruz” dedi.  


Her 28.5 saniyede bir akıllı telefon üretiliyor

HONOR'un Akıllı Üretim Endüstri Parkı, 75 mikrona kadar montaj hassasiyetine ulaşabilen bir otomatik montaj makinesi dahil olmak üzere endüstri lideri yüksek hassasiyetli otomatik üretim teknolojileriyle donatıldı. 


Otomatik batarya montaj ekipmanı, yabancı cisimleri (40 mikrona kadar küçük) algılayabilen ve gerçek zamanlı basıncı izleyebilen; üretilen pillerin güvenliğini sağlayan ve manuel çalışmanın neden olduğu güvenlik risklerini azaltan yüksek hassasiyetli optik algılamayı benimsiyor. Üretim hattının yüzde 75’i otomasyon kullanılarak tamamlandı ve bu hattın, yüzde 40'tan fazlası HONOR'un kendi Araştırma ve Geliştirme ekibi tarafından yapıldı. Şirketin yeni otomatik üretim hattı her 28,5 saniyede bir akıllı telefon üretme kapasitesine sahip. 


Montaj hattının her aşamasının yakından izlenmesi ile üretimden aşamasından test aşamasına kadar kalite kontrol sağlanıyor. Bir anormallik algılandığında, uyarı sistemi devreye giriyor ve ardından sorunun zamanında düzeltilmesi sağlanıyor. 

10