Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Cemiyetten Kastamonu’ya 'İyilik Hareketi' gezisi

23.11.2021

Cemiyet hayatının sevilen isimleri, Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmak amacı ile geçtiğimiz hafta bölgeye önemli bir gezi düzenledi. 


Kastamonulu afetzedelere destek adına kıymetli bir bağışa ön ayak olan sosyal yaşamın ünlü isimleri, medeniyetler beşiği olan şehrin tarihi zenginliklerini, doğal güzelliklerini ve sahip olduğu manevi değerlerini keşfettikleri çok özel bir geziye imza attı. 


Kamuoyunda gönüllülük faaliyetleriyle tanınan Monik-Reyhan İpekel, Kas-Der Kadın Kolları Başkanı Hamide Tarhan Ertaş ve eşi Cem Ertaş öncülüğünde düzenlenen geziye; İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği (UKDD) Başkan Yardımcısı Nihal Yöneyman, ünlü Chef Yıldız Öz Samaha, İş İnsanı Mehmet Yıldırım, Lions Başkanı Nuran Koç, Avukat Nüket Aydınlı ve başarılı İş insanı Semra Hülakü gibi birçok gönüllü isim katıldı. 


Kastamonu Valisi Avni Çakır, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ve Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’in konukları ağırladığı gezide, İlknur Aynan da ziyaretçilere doğal yürüyüş ve dinlenme alanlarına ev sahipliği yapan muhteşem Horma Kanyonu’nu ve Azdavay ilçesinde bulunan Çatak Kanyonu üzerinde inşa edilen büyüleyici seyir terasını gezdirdi. Aynan ayrıca, heybetli Küre Dağları, 15 metre yükseklikte çağlayan Ilıca Şelalesi ve Mimar Vedat Tek Kültür-Sanat Merkezi gibi Kastamonu’ya has zenginlikleri tanıttı. 


Muhteşem doğasıyla deniz ve ormanları en görkemli şekilde buluşturan Kastamonu’ya hayranlıklarını dile getiren konuklar, Siyez Evi Konağı’nın sahibi Sevim Özsoy’un enfes ikramlarıyla da lezzet şöleni yaşadı.

19