Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 151. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

İş insanı Bülent Kaya iki devlet arasında köprü kurdu

01.12.2021

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayer, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum iş insanlarından oluşan Bodrum heyeti, Montenegro (Karadağ)’ın turistik sahil kentlerinden olan Budva’ya gittiler. Geçtiğimiz aylarda Bodrum’a gelen Budva kültür ve turizm heyetine Azka Otel Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Bülent Kaya öncülüğündeki ziyarette iki ülke arasında dostluk köprüsü kuruldu. 


Havalimanında çiçeklerle karşılanan Bodrum heyeti, ilk olarak Montenegro’da kıyıların yönetiminden sorumlu otorite olan “Morsko Dobro”yu ziyaret etti. Başkent Podgorisa’daki parlamentoda parti genel başkanı ve milletvekilleri ile bir araya gelinerek ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin Montenegro Büyükelçisi Sayın Songül Ozan ile görüşüldü.
Bodrum heyeti, Avrupa’nın en büyük tek parça üzüm bağına sahip ve ülkenin en büyük şirketi olan Plantaze’de Ekoloji, Şehircilik Bakanı ile Tarım, Orman ve Su İşleri Bakanın da bulunduğu davete katıldı. Heyet, Montenegro’nun en güzel turistik yerlerinden olan Sveti Stevan Adası ve Milocer’in yanı sıra Tivat şehrinde bulunan Porto Montenegro ve Kotor şehrinin Old Town’unu gezerek dolu dolu ziyaret gerçekleştirdi. 3 günlük ziyaret, Budva’nın en büyük oteli olan Hotel Splendid’te folklor gösterisi, canlı müzik ve başta turizm olmak üzere çeşitli sektörlerdeki yatırım fırsatlarının anlatıldığı gala yemeği ile son buldu.

3