Mayıs sayımız çıktı! 


Dergimizin 155. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Engelsiz Yaşam Vakfı '12. Yılın En İyileri Ödülleri' sahiplerini buldu

19.01.2022

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın bu yıl 12.kez düzenlediği Yılın En İyileri Ödül töreni yapıldı. Törene katılan pek çok önemli isim ödüllerini alırken gece önemli ve anlamlı buluşmalara sürprizlere sahne oldu.Engelsiz Yaşam Vakfı başkanı Atilla Kaplakarslan “Bu güzel ve önemli geceden elde edilen gelir her zaman olduğu gibi yine önünde “engel” olan herkes için kullanılacak” dedi.Emrah Yedekçi, Şeniz Ulusoy, Tayyar Işıksaçan, Atilla Kaplakarslan, Ayça Kuru, Edip Önder, Arif Işık, Mustafa Mercan Her yıl aralıksız olarak düzenlenen ve bu yılda 12. kez gerçekleşen “Engelsiz Yaşam Vakfı 12. Yılın En İyileri Ödül Töreni” Boyut Çelik Kapı ana sponsorluğunda Pullman İstanbul Hotel Balo Salonu’nda yapıldı. Vizyon Production ve Bonart Ajans tarafından düzenlenen, Tayyar Işıksaçan ile Ayça Kuru’un sunuculuğunu yaptığı, sanatçı Hilal Özdemir’in ise “Kırmızı Halı röportajlarını yaptığı ödül töreni, Bir Adım Sağlık ekibinin desteği ile pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. Davetlilerin Hes kodlarına bakılıp, ateşleri ölçülerek özenle dezenfekte edilen sosyal mesafenin korunduğu balo salonundaki görkemli törene pek çok önemli isim katıldı. 


Açelya Akkoyun, Selda Alkor, Hilal Özdemir, Sümer EzgüAna Sponsor Boyut Çelik Kapı tarafından ödül alacak her kişi ve kuruluşlar adına Kayseri’deki ağaçlandırma alanına on adet fidan dikildiği organizasyonda, Selda Alkor, Tamer Karadağlı, Serdar GÖKHAN, Uğur Dündar, Müjdat Gezen ve kızı Elif Gezen, Coşkun Sabah, Buket Aydın, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Hüsnü Şenlendirici, Masterchef programının ünlü şefleri Somer Sivrioğlu ve İtalyan şef Danilo Zanna, Açelya Akkoyun, Şoray Uzun, Derya Bedavaci, Gülden Kalecik Demirtaş, Özgür Aras, Canan Enderson geceye katılan isimler arasında yer aldılar.


En İyi Tiyatro Oyunu ödülünü Müjdat Gezen ve Kızı Elif Gezen aldı. Seval Karataş ödül verdi


Dört büyük isime onur ödülü…  

Ödül töreninde bu yıl da müzik, tiyatro, sinema, TV, spor, sahne ve iş dünyasının “En”leri  vakfın yaptığı anketlerle belirledi. Ayrıca 2021 yılının en başarılı sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra, kendi alanlarındaki önemli isimlerden Müjdat Gezen, Uğur Dündar, Selda Alkor ve Serdar Gökhan’a “Yaşam Boyu Meslek  ve Onur Ödülleri verildi. 
Müzayede ile engellilere destek…

Gecede düzenlenen müzayede de ise bağışçılar tarafından vakfa verilen üç parçadan oluşan ilginç parçalar açık artırmada satılarak gelir elde edildi. Milliyet İstiklal Savaşı gazetesi orjinal sayısı, merhum iş insanı Sakıp Sabancı imzalı 100.000 liralık kağıt para ve Atatürk’ün elyazısı ile yazılmış Gençliğe Hitabe’nin bir örneği, Almanya’da yaşayan hayırsever Türk iş insanı “Mr. Jade” lakaplı Özkan Şen tarafından satın alındı. Mr. Jade aynı zamanda çeşitli zamanlarda yaptığı pek çok hayır işlerinden dolayı da “Vakıf Özel Ödülü”ne layık görüldü.


Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz


Tamer Karadağlı ve Sümer Ezgü’den sürpriz düet…


Gecede “Yılın En Başarılı Türk Halk Müziği Erkek Sanatçısı” ödülünü alan Sümer Ezgü ödülünü aldıktan sonra sahnada bir türkü seslendirdi. Ardından ünlü oyuncu Tamer Karadağlı’yı sahneye alan Ezgü, birlikte düet yaparak “Hekimoğlu” türküsünü seslendirdiler. 
Coşkun Sabah ve Buket Aydın düet şarkı söyleyecekler…


Törende “Yılın Albümü” dalında ödül alan Coşkun Sabah ile “Yılın Sohbet Programı” dalında ödülünü alan ünlü sunucu Buket Aydın birlikte sürpriz bir karar aldıklarını belirterek Engelsiz Yaşam Vakfı yararına yeni bir şarkıyı düet olarak okuyacaklarını söylediler. Yakında stüdyoda çalışqmalara başlayacak olan ikili oldukça heyecanlıydılar. Coşkun Sabah “Buket hanımın çok güzel sesi var. Bir gün kendisine şarkıya eşlik etmesi için mikrofon tutmuştum çok güzel bir sesle şarkı söyledi. Oradan biliyorum sesini” dedi.


Uluslararası Down Sendromu Federasyonu başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ve  folklor ekibi gecede Vakıf Özel Ödülü aldılarTutku Topaç, Ayça Kuru, Hayat Mertcan


1