Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 157. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, dördüncü yılını özel bir etkinlikle kutladı

17.05.2022

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, 4. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında Lapta Balıkçı Barınağı’nı ziyaret etti ve tedavisi tamamlanan iki deniz kaplumbağasını özgürlüğe uğurladı.


Merit International Otelleri’nin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, kuruluşunun 4. yıldönümü kapsamında bir dizi kutlama etkinliği düzenliyor. Bugüne kadar 50 deniz kaplumbağasını tedavi edip doğal ortamlarına geri gönderen Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, kutlama etkinlikleri kapsamında ilk ziyaretini 14 Mayıs Cumartesi günü Lapta Balıkçı Barınağı’na düzenledi. Projenin mimarı, Net Holding Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörü Hande Tibuk, merkezin danışmanı ve deniz kaplumbağaları alanında uzman, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eyüp Başkale ve Merit Otelleri Sosyal Sorumluluk Projeleri Müdürü Silem Sargın Kara tarafından gerçekleştirilen ziyarette; Meritta’nın çalışmalarına verdikleri destekten dolayı doğa dostu balıkçılara teşekkür edilerek denizlerin ve deniz kaplumbağalarının genel durumu değerlendirildi.
Gülden Almond, Patron ve Toprak yeniden denizle buluştu

Ziyaretin ardından Şalvar Kaptan lakaplı balıkçı Fehmi Büyükkal Lapta bölgesinde bulup Gülden Almond ve Patron, Ahmet Kaplan’ın da Alsancak bölgesinde bulup Toprak adını verdiği ve tedavisi tamamlanan üç deniz kaplumbağası,  yaşamlarına doğal ortamlarında devam etmek üzere mavi sulara uğurlandı. Merit Royal & Crystal Cove Otelleri’nin kumsalında gerçekleşen salım etkinliğine Çevre Dairesi Müsteşarı Serhan Aktunç, Çevre Dairesi Müdürü Emir Akyıllar

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Gülden Almond ve Patron isimli kaplumbağaları bulup ilk müdahalelerini yapan, hayvanseverler ve Meritta gönüllüleri katıldı. 
Tibuk: “4. kuruluş yıldönümümüzü gurur ve mutlulukla kutluyoruz”

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi’nin mimarı, Net Holding Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörü Hande Tibuk, 4. kuruluş yıldönümünün gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek yaralı deniz kaplumbağalarının tedavisinde gösterdikleri başarı oranı ile dünya standartlarında örnek gösterilecek bir rehabilitasyon merkezi olduklarının altını çizdi.


Her geçen gün gelişme gösteren Merkez’in geniş kitlelere ulaşarak deniz kaplumbağaları hakkında toplum bilincini artırmaya katkı sağladığını, deniz kaplumbağalarının ve yaşam alanlarının daha iyi şartlarda olabilmesi için yeni projeler ürettiğini kaydeden Tibuk, Meritta’nın bundan sonra da daha yaşanabilir bir doğa için çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

3