Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 157. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Rina Balkan’ın ilk kişisel sergisi 'Öz / Core' sanatseverlerle buluştu

26.05.2022

Kile şekil verme tutkusu ile başlayan, farklı teknik ve malzemelerle de pekiştirdiği heykel çalışmaları ile Rina Balkan’ın ilk kişisel sergisi “ÖZ / CORE” 25 Mayıs günü şık bir açılışla Çağla Cabaoğlu Gallery’nin Nişantaşı’nda yer alan tarihi Manuel Apartmanı’ndaki yeni alanında sanatseverlerle buluştu.


Rina Balkan


Gün boyunca süren açılışa, akademik dünyadan değerli isimlerin ve Çağla Cabaoğlu Gallery sanatçılarının yanı sıra cemiyet hayatından da seçkin isimler katıldılar. Davetliler arasındaki Turgay Artam, İrfan Okan, Mustafa Orkun Müftüoğlu, Kurt Bullend, Gökte Tunç, Tina Varon, Arda Cabaoğlu, Benan Saraç, Nur Gültekin, Serra Arıkök, Şirin Çetinkaya, Pelin Bozkurt Bilgiç, Ender Güzey, Berna-Mete Akçay, Bayta Kebudi, İdil Lüleci gibi isimler heykel sanatçısı Rina Balkan’ın özgün formlardaki minimalist eserlerini beğeniyle incelediler.


Özlem Gökbel


Rina Balkan’ın karışık teknik ve yalın formlarla ürettiği eserleri; insan doğası, duygular, yaşam döngüsü gibi doğaya ve insana has duyguları ele alıyor. Eserlerinin bir kısmı, sanatçının uyguladığı özel bir teknikle hareketli heykeller olma özelliği de taşıyor ve bu izleyici gözünde güçlü bir hayranlık hissi uyandırıyor.  


Arda - Çağla Cabaoğlu


Rina Balkan’ın özellikle tasarımcı ve mimarlar tarafından ilgi gören bu kişisel heykel sergisi 25 Haziran tarihine kadar Cumartesi-Pazartesi-Salı günleri Çağla Cabaoğlu Gallery’nin Manuel Apartmanı’ndaki yeni alanında randevu ile gezilebilir.


Pelin Bozkurt


Sergi Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri 11:00-19:00 saatleri arasında ise genel ziyarete açıktır.


 

1